Чи є у Зеленського конфлікт з Залужним та що там з військовим планом: Подоляк відповів на тривожні питання

Читать на русском

На думку радника Офіса президента, Кремль зацікавлений у внутрішньополітичних конфліктах в Україні, а щодо заяв Безуглої, він сказав, що не модерує висловлювання депутатів

Читать на русском
Михайло Подоляк
Представник ОП висловився щодо останніх скандалів у політиці

На думку радника Офіса президента, Кремль зацікавлений у внутрішньополітичних конфліктах в Україні, а щодо заяв Безуглої, він сказав, що не модерує висловлювання депутатів

Радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк заявив, що в українському керівництві відбуваються "ситуативні дискусії", конфліктів немає, а позиція військових та політиків консолідована. Так він прокоментував чергові чутки про погіршення відносин між Володимиром Зеленським та Валерієм Залужним. Окремо він прокоментував закиди нардепки Мар'яни Безуглої, яка звинуватила головкома ЗСУ в тому, що в нього немає плану на війну у 2024 році.

Про останні скандали в політиці Подоляк сказав в коментарі журналістам "Радіо Свобода". Зокрема, радник Єрмака підкреслив, що спілкування Залужного з Зеленським відбуваються щоденно у звичному форматі. На думку представника Офісу Президента, кремль зацікавлений у внутрішньополітичних конфліктах в Україні.

"Ми наполягаємо на тому, що конфлікту не існує. Ще раз підкреслюю, що президент Зеленский перебуває в постійній комунікації з паном Залужним. Безумовно є ситуація, коли треба проводити ті чи інші розмови на Ставці з урахуванням того, як просуваються наші наступальні операції, які корективи треба вносити, що треба робити для того, щоб це було ефективніше. Але ще раз підкреслюю – ці спілкування щоденні в робочому форматі", – каже Подоляк.

Окремо Подоляк також прокоментував і слова народної депутатки від "Слуги народу" Мар’яни Безуглої щодо відсутності плану ведення війни на наступний рік у Залужного. Він вказав на те, що Офіс Президента не модерує висловлювання депутатів.

"Друге – на мій погляд, безумовно, план на 2024 рік існує. Про це говорить і президент, і сам пан Залужний. Корективи, які треба вносити, зброя, яка нам потрібна на цьому етапі, технологічний ривок, про який говорить пан Залужний – це все зрозуміло. З урахуванням знову ж таки бюджету, який прийнятий і підписаний президентом і чітко фіксує, що ми будемо робити з точки зору матеріальних ресурсів для ефективного проведення війни. На Ставці паралельно з цим вносяться корективи у тактику на тих чи інших напрямках", – сказав він.

Водночас Подоляк сумнівається, що нардепів можливо ознайомити з планом ведення бойових дій, тому що орган, який його узгоджує – це Ставка верховного головнокомандувача.

"Третя складова – у нас традиційно депутати, не тільки провладні, будь-які, мають бажання коментувати ті чи інші дії посадових осіб. Навіть радикально, я б сказав, коментувати. На мій погляд, це неправильна стратегія, зокрема для депутатів", – додав радник голови Офісу.

Як стаття The Economist спричинила чутки про сварку Зеленського з Залужним

28 листопада видання The Economist оприлюднило статтю, в якій заявило про нібито "конфлікт" між найвищим військовим і політичним керівництвом України через результати літнього контрнаступу 2023 року. За словами джерела видання, підігріває конфлікт між Зеленським та Залужним кримінальна справа, яка розслідує захоплення південних територій України на початку повномасштабного вторгнення. 

Напередодні депутатка від фракції "Слуга народу" Мар’яна Безугла звинуватила у фейсбуці головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного у тому, що він "не зміг надати план задуму на 2024 рік", тому військове керівництво України "має піти". У соцмережах її висловлювання розкритикували. Після цього вона опублікувала ще один допис, в якому заявила, що "правило Головкома №1 – в будь-якій некомфортній ситуації перекладай вину на ОП". 

Після цього Безугла звинуватила генерала Залужного в тому, що він начебто "замовляє статті" в іноземних медіа, зокрема The Economist. Мовляв, він робить це для поліпшення власного іміджу. Доказів своїм словам парламентарка на навела. Водночас закинула головкому низку проблем, які, на її думку, існують в українській армії. Головнокомандувач ЗСУ заяви Безуглої не коментував.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.