У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Не багато українців вважають, що ці символи Нового року мають залишитися
Соціологи з’ясували ставлення українців до Діда Мороза та Снігуроньки. Виявилося, що менше третини українців (32%) вважають необхідним зберегти у своїх традиціях цих персонажів. Інші ставляться до них байдуже, або впевнені, що потрібно відмовитися від радянських символів Нового року. При цьому, Новий рік планують святкувати понад половина українців. Про це свідчать результати опитування Active Group.
Так, з половини українців (51,4%), які будуть святкувати Новий рік: 22,1% точно будуть, 29,3% – скоріше будуть. Чверть опитаних (25,9%) скоріше не будуть святкувати, а 6,5% точно не будуть. Ще 16,2% не визначилися.
Чи потрібно відмовитись від Діда Мороза та Снігуроньки
26,5% українців відповіли, що точно потрібно, ще 41,5% сказали, що можливо потрібно відмовитися. Натомість 32% вважають, що ці символи Нового року мають залишитися.
Коли українці будуть святкувати Різдво
26,5% українців відзначатимуть це християнське свято 7 січня, майже стільки ж – 26,4% святкуватимуть 25 грудня. Ще 20,1% українців будуть святкувати Різдво в обидва дні. 9,8% взагалі не святкуватимуть цей день, а 17,3% ще не визначилися.
Якщо порівнювати цьогорічні результати з відповідями на таке ж запитання в 2021 році, то майже удвічі (з 14% до 26,4%) збільшилася кількість українців, які будуть святкувати Різдво 25 грудня. Відповідно на 22,1% зменшилася кількість опитаних, які святкують 7 січня.
Додаткових вихідних на Новорічні свята не буде. Це пов'язано з дією воєнного стану на території України. Тому три додаткові вихідні 26 грудня, 2 та 9 січня, скасовуються.
У статті 73 Кодексу України “Про працю”, якщо великі державні чи релігійні свята припадають на вихідний день, то наступний після них понеділок також вихідний. Тобто, 2 та 9 січня 2023 року мали б бути вихідними днями. Але через воєнний стан, який запроваджений по всій території України від 24 лютого, додаткові вихідні, починаючи від 8 березня 2022 року, були скасовані.
Зазначимо, ці нормативи стосуються працівників державних підприємств та установ, а ось керівники приватних компаній встановлюють графіки відпочинку й роботи персоналу на свій розсуд. Також нагадаємо, що 1 та 7 січня - це звичайні вихідні за календарем.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.