Підприємці звільняються від сплати військового збору протягом одного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби
Державна податкова служба розповіла, чи звільняються від сплати військового збору ФОПи - платники єдиного податку 1 та 2 груп на час хвороби чи лікарняного. Для того, щоб скористатися цією пільгою, підприємцю слід скористатися можливістю оформити податкові канікули.
Відповідно до п.п. 1.13 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати військового збору протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої витягом з Електронного реєстру листків непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим доданням витягу з Електронного реєстру листків непрацездатності подається за заявою у довільній формі, яка подається відповідно до п.п. 298.3.2 п. 298.3 ст. 298 ПКУ.
Докладніше про те, як оформити податкові канікули, Інформатор писав тут.
В Україні з 1 січня 2025 року платники, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплачують військовий збір. Для його сплати відкрили бюджетні рахунки.
Законом України від 04.12.2024 року № 4113-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» передбачено, що платники, які перебувають на спрощеній системі оподаткування з 01.01.2025 року сплачують військовий збір. Для його сплати відкрито бюджетні рахунки:
Реквізити зазначених рахунків розміщено на головній сторінці вебпорталу ДПС за посиланням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.