Чи працює “Нова пошта”, якщо немає світла

Читать на русском

“Нова пошта” добре підготувалася до блекауту

Читать на русском
Чи працює “Нова пошта”, якщо немає світла
Генератори допомагають працювати

“Нова пошта” добре підготувалася до блекауту

Більшість відділень “Нової пошти” оснащені генераторами, тому можуть працювати без світла, а клієнти отримують основні послуги: можуть відправляти та отримувати посилки. Без змін працює і курʼєрська доставка. А от через поштомати під час блекауту можна лише відправляти посилки. Про це Інформатору стало відомо з відповіді на “Нової пошти” на запит “Фактів ICTV”. 

Відділення

“Загалом, відділення не працює тільки під час повітряної тривоги. Вимкнення світла через віялові відключення не є приводом для того, щоб зачиняти відділення”, – кажуть в компанії.

Більшість відділень “Нової пошти” оснащені генераторами, тому можуть працювати без світла, а клієнти отримують основні послуги: можуть відправляти та отримувати посилки.

“На тих відділеннях, які ще не оснащені генераторами,  під час відключення світла можлива тільки видача посилок. Ми запровадили автономний режим сканування, без інтернету та зв’язку, за допомогою мобільних сканерів на акумуляторах та спеціальної програми на мобільних телефонах. Потім усі дані сканувань вивантажуються у нашу систему”, – зазначають в НП.

Компанія вже закупила додаткову партію генераторів, щоб усі відділення могли функціонувати без перешкод з повним спектром послуг. Всю мережу відділень планують оснастити генераторами вже до кінця листопада.

“Для роботи на деокупованих територіях, де немає світла, ми створили інноваційні мобільні відділення на базі контейнерів для перевезення посилок. Вони можуть працювати на сонячних батареях або від генератора”, – додають в “Новій пошті”.

Чи можна розрахуватися на “Новій пошті” карткою, якщо немає світла?

Навіть якщо немає світла, у всіх відділеннях “Нової пошти” за отримання посилки можна розрахуватися готівкою або сплатити онлайн через мобільний додаток. Якщо відділення оснащене генератором, тоді можна розрахуватися карткою через POS-термінал або автосписанням.

Кур’єрська доставка

Курʼєрська доставка працює як раніше. Курʼєри доставляють посилки,  оформлюють відправлення через мобільний застосунок та приймають оплату. Крім того, “Нова пошта” додатково закупила для них підсилювачі мобільного зв’язку, щоб курʼєри мали стабільний зв’язок, адже для більшості операцій потрібна мережа.

“Більше того, нещодавно для клієнтів ми запровадили новий сервіс у мобільному застосунку “Нової пошти”, за допомогою якого можна змінити час отримання посилки на адресі. Тобто, якщо клієнт розуміє, що кур’єр приїде у той час, коли вимкнуть світло та не працюватиме ліфт, то він може самостійно перенести доставку на більш комфортний час. Але робити це треба заздалегідь”, – розповідають в компанії.  

Поштомати

Мережа поштоматів “Нової пошти” може працювати автономно та не потребує електроенергії. Поштомати у будинках працюють на спеціальних батареях. Вуличні поштомати розроблені працювати як від акумуляторів, так і від електромережі. Тому, коли немає світла, через усі поштомати можна як відправляти посилки, зробивши вдома самостійно накладну в мобільному додатку Нової пошти, так і отримувати у будь-який час.

Сортувальні термінали

Усі сортувальні термінали оснащені генераторами і можуть працювати без світла 24/7. Нова пошта вже декілька років свідомо споживає електроенергію та впроваджує енергоощадні практики. Наприклад, в усіх приміщеннях Нової  пошти встановлені енергоефективні лампи LED-освітлення.

“Ще місяць тому ми вимкнули свої вивіски, а на терміналах під час очікування посилок для сортування – вимикаємо автоматизовані лінії. Наше опалення на сортувальних терміналах – це котли, які працюють на пелетах (пресоване дерево). Крім того, наші власні розробки роботів на сортувальних терміналах працюють на акумуляторах, а частина від мережі 220 вольт, на відміну від професійного виробничого обладнання, яке споживає 380 вольт, – зазначають в компанії”, - кажуть в “Новій пошті.

Що відомо про “Нову пошту”?

Компанія Нова пошта має 110 сортувальних терміналів, 9 тис. відділень та 13 600 поштоматів в Україні. Якщо ви не знаєте. чи працює найближче відділення НП, ви можете перевірити цю інформацію на сайті Нової пошти. Там розміщені усі відділення та їх графіки роботи. Крім того, вся актуальна інформація доступна у Telegram-боті Нової пошти.

Як раніше повідомляв Інформатор, російська мова у цифрових сервісах "Нової пошти" більше недоступна. Компанія повністю перейшла на державну українську мову. Нова версія мобільного застосунку вже доступна користувачам.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.