У меморандумі між Україною і МВФ вказано, що підвищення основної ставки ПДВ залишається потенційним джерелом додаткових надходжень
Міжнародний валютний фонд (МВФ) в минулому році намагався вмовити владу України підвищити ПДВ, і потрібно було чимало зусиль, у тому числі з боку МВФ, щоб утриматися від такого кроку. Більш того, в Мінфіні тепер «десять разів подумають», перш ніж повертатися до нового підвищення податків. Про це в інтерв’ю УТ-2 розказав міністр фінансів Сергій Марченко.
«Вересень місяць (2024 року), місія МВФ. Вони кажуть: prior action — підняття ПДВ. Це означає, що ви кошти отримуєте тільки після того, як підіймете ПДВ. (А в Україні) була політична домовленість ПДВ на цьому етапі не підіймати, і ця політична домовленість знаходила достатню кількість голосів (у Верховній Раді)», — розказав Марченко.
Він додав, що якби МВФ не відмовився від цієї вимоги, Україна її б провалила. У меморандумі між Україною і МВФ вказано, що підвищення основної ставки ПДВ залишається потенційним джерелом додаткових надходжень. Однак влада України розуміє всі ризики, що повʼязані з підвищенням податків.
«Це дуже чутливе і складне питання. І я стежу за подіями в інших країнах: якщо подивитися, чому змінили уряд Франції, якщо згадаєте історію міністра фінансів Лінднера — у будь-якій країні це дуже боляче, неприйнятно. Для президента (Зеленського) сприйняти це рішення було дуже непросто, і я дуже вдячний, що це рішення знайшло його підтримку», — сказав Марченко.
17 вересня 2024 року Верховна Рада України з другої спроби ухвалила у першому читанні законопроєкт №11416-д, який передбачає збільшення податків. Згідно з документом, цього року до бюджету планувалося додатково залучити 58 млрд грн. А вже у 2025 році – 137 млрд грн. Втім, закон довго не підписувався президентом Володимиром Зеленським. Через це цифра ймовірних залучень "схудла" до 8 мільярдів гривень. Згодом 28 листопада глава держави все-таки підписав закон. Народна депутатка Ніна Южаніна перелічила, які податки зростуть:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.