Чи означає мобілізацію вручення повістки: відповідь Міноборони

Основний масив добровольців був у лютому-березні 2022 року

Чи означає мобілізацію вручення повістки: відповідь Міноборони
Військовозобов'язані отримують повістки прямо на вулиці

В Україні з початку війни оголошена мобілізація. Тому усі військовозобовʼязані, які підпадають під критерії, мають стати на облік. Іноді повістки вручають на вулиці, але це не означає, що завтра того, хто отримав її, мобілізують. 

Про це міністр оборони України Олексій Резніков розповів в інтерв'ю "УП". Якщо ви переїхали, то потрібно стати на облік на новому місці проживання.

"Дивіться, у них (представників центрів комплектації, - ред.) є задача, яку ставить Генеральний штаб України по кількісному складу в той чи інший період часу. Якщо вони бачать, що, наприклад, на обліку було до вторгнення така-то кількість людей в регіонах, але багато хто переїхав. Якщо ви військовозобов’язаний, жили в Києві, переїхали в Ужгород, у Львів, Тернополі, Чернівці — де б ви не перебували — маєте піти і стати на облік. Не всі це роблять", - наголосив Резніков. 

Він підкреслив, що представники центрів комплектації змушені давати повістки чоловікам призовного віку. Однак це не означає, що його мобілізують. 

"Якщо вони бачать чоловіка призовного віку, живого здорового, йому дається повістка і він зобов’язаний з’явитися. Це ж не означає, що завтра його мобілізують. Він має з’явитися показати документи, має бути спілкування. Може, він скаже: "так, вік у мене призовний, але в мене є якісь застереження, або в мене 4 дітей". Окей, прийди, покажи і все", - заявив Резніков.

Він додав, що основний масив добровольців був у лютому-березні 2022 року. За словами Резнікова, сектор безпеки і оборони має право закликати до строю.

"Але Конституція України існує, ми з вами про неї вже згадували, і в ній є обов’язок громадянина України захищати свою країну. І якщо ти військовозобов’язаний, підпадаєш під критерії, сектор безпеки і оборони має право закликати тебе до строю", - акцентував міністр.

Резніков заявив, що було б коректно вийти і говорити з народом, що ЗСУ зараз потрібно більше людей. Іноді причиною проблеми щодо видачі повісток у громадських місцях є брак комунікації або неякісна комунікація.

"Тут хто хоче може давати оцінки — що в моєму персональному кейсі, який ми з вами вже розібрали, що в загальному. Зараз працівники Міноборони, медіа, сектор безпеки і оборони зробили єдиний медіахаб, ми працюємо на те, щоб це був one voice. Є вже листівки, борди і ролики, які будуть пропагувати такі речі", - додав Резніков.

Крім того, він підкреслив, що в Україні мобілізація оголошена з початку воєнного стану. Відповідно в законі про нього прописані певні норми.

"Є певні норми, які там вказані по чисельності, Генеральний штаб їх знає і ми працюємо в цих нормах. Йде системна й планова робота, поповнення запасів, відновлення втрат, адже, гинуть наші хлопці й дівчата, також поранені є. Але такого щось "вау", як в росії - ні, такого у нас немає", - розповів Резніков.

Мобілізація в Україні 

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що продовження мобілізації залежить від ходу війни. Тому тут прогнози некоректні. Мобілізацію оголошує своїм указом глава держави Володимир Зеленський. Загальна мобілізація в Україні триває з 24 лютого і періодично продовжується через повномасштабну збройну агресію росії проти України, яка триває. Наразі, вже декілька разів мобілізацію продовжували на 90 днів

Нагадаємо, на Луганщині мобілізація виявилась провальною, загарбники вимагають її посилити. Крім того, у Міноборони назвали причини великих втрат росії серед мобілізованих.

Також Інформатор писав, що окупанти готують масову хвилю мобілізації в Криму.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube