Ілля Євлаш також повідомив, про що свідчить використання росіянами таких типів ракет, як Онікс, Циркон та інші
Речник Повітряних сил Ілля Євлаш розповів, чи обговорюються моделі співпраці щодо передачі Україні радянських літаків, чи все ще концентруємося на F-16. Також він повідомив, наскільки захищеною є атомна енергетика України від ударів РФ та чому ворог став частіше використовувати модернізовані балістичні ракети для атаки по Україні. За думкою Євлаша, це може свідчити як про дефіцит інших засобів ураження у противника, так і про наміри випробувати "Циркони" і "Онікси" в бойових умовах, щоб дізнатися, як їх збивають українські системи ППО.
Як повідомив у коментарі "Україна на часі" речник Повітряних сил Ілля Євлаш, обговоренням постачання літаків займається вище військове керівництво України, в той час як Повітряні сили відповідають про застосування техніки і авіації. Однак радянські літаки в Україні наявні. Їх зараз 100%
"Вони представляють собою такі [літаки], які використовувалися раніше. Звісно, що вони потребують донорів і заміни для того, аби обслуговувати ці літаки. В тому числі зараз для підтримки нашого старого радянського авіапарку, звичайно, [нові літаки] не були б зайвими. Але ми прямуємо і пргнемо до переозброєння, заміни нашого авіаційного парку, і заміни на більш сучасні європейські літаки (саме F-16). Можливо, колись у перспективі у нас будуть ще більш сучасні моделі, як, наприклад F-35", - розповів речник Повітряних сил.
Зокрема, на запитання про наміри Росії бити по українській атомній енергетиці (по ТЕС і ГЕС у тому числі) і чи зможе українське ППО забезпечити захист атомної генерації, він відповів, що у ворога достатньо потужностей, щоби завдати нищівної атаки. І щоб відображати будь-які загрози українцям потрібні системи Patriot разом з винищувачами, наприклад, F-16. Це все разом з іншими комплексами могло б утворити одну цільну систему, яка б ефективно працювала задля безпеки українців і наших енергетичних об'єктів у тому числі.
"Звичайно, що якщо Російська Федерація почне бити по таким інфраструктурним об'єктам, це виведе війну абсолютно на новий рівень, дивлячись на типи ракет (а Україна вже збивала і "Кинджали", і Циркони, інші балістичні ракети завдяки міжнародній допомозі західних партнерів і станціям Patriot). Звичайно, що жодна система не може гарантувати 100% відбиття будь-якої атаки. Якщо росіяни захочуть це зробити, вони випустять стільки ракет, скільки необхідно для того, аби уразити всю станцію. І тут жодна, в принципі, країна не впорається з таким валом ракет потужних і аеробалістичних, наприклад, якщо ми говоримо про "Кинджал", для того аби зупинити цю атаку. Звичайно, що у нас є засоби, які здатні [збивати балістику], але, звісно, що їх ніколи недостатно. Нам треба більше і багато їх. Оскільки ми бачимо наскільки потужними є російські комбіновані атаки. І для того, аби нам боротися з різного рівня загрозами, в тому числі з їхніми аеробалісничними ракетами, нам потрібен комплекс, який вже довів свою ефективністб в бою. Це система Patriot. І, звичайно, що їх треба значна кількість і ракет до них для того, щоб ми могли активно виконувати завдання по прикриттю нашого повітряного простору", - повідомив він.
На питання, про що свідчить використання росіянами таких типів ракет, як Онікс, Циркон та інших модернізованих ракет, Євлаш акцентував, що це може свідчити про дефіцит ракет у РФ або випробуванням нових засобів. І такі наміри ворога, на жаль, зараз перетворюють Україну на полігон з випробування ракет різного типу.
"Для перевірки нашої ППО, для перевірки їхніх ракет у бойових умовах. В тому числі ми не виключаємо, що вони також для цього можуть використовувати ці ракети. Звичайно, що тут низка засобів, низка мотиваційних різних моментів. Можливо, так що для досягнення певних цілей вже немає інших ракет, тому вони застосовують саме ці. З іншого боку, про них мало що відомо, і вони хочуть перевірити, а як зними будуть працювати Patriot, а як працюватиме інша установка. Тому це такий, знаєте, на жаль, як полігон для випробування їхньої зброї в бойових умовах і вони за цим уважно слідкують", - сказав Ілля Євлаш.
Україна потребує будь-яких літаків F-16. Навіть якщо винищувачі будуть несправними - це неважливо. Такі "пташки" можуть піти на запчастини для інших літаків.
Станом на зараз в Повітряних силах кажуть, що Україна готується до отримання перших літаків вже незабаром. Майже стовідсотково ці "пташки" ЗСУ отримають вже влітку чи восени 2024-го. Це ж підтверджують і в Пентагоні. У Повітряних силах зі свого боку повідомили, що F-16 з'являться в Україні після Великодніх свят.
Раніше ми писали про те, яким чином ЗСУ захищатимуть F-16 від російських ударів. Для цього Україна готує відповідну розгалужену інфраструктуру, в тому числі й підземну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.