Чи можуть звільнити працівника, якщо він без попередження виїхав за кордон під час воєнного стану

Читать на русском

У разі відсутності працівника можна прийняти на його місце іншу людину

Читать на русском
Чи можуть звільнити працівника, якщо він без попередження виїхав за кордон під час воєнного стану

У разі відсутності працівника можна прийняти на його місце іншу людину

Щоб урятувати життя, багатьом українцям довелося виїхати зі своїх будинків у безпечніші регіони або навіть за кордон. У таких умовах люди можуть бути тимчасово відсутніми на своїх робочих місцях.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Державну службу з питань праці

Якщо працівник не з'являється на робочому місці і не виконує своїх професійних обов'язків в умовах війни, цей факт не може розглядатися як прогул без поважної причини. Зазначається, що звільнення працівників має відбуватися за процедурами, передбаченими чинним законодавством. Підставою для звільнення – і за власним бажанням та за згодою сторін – є заява працівника.

"Рекомендуємо за відсутності заяви працівника про звільнення, не вирішувати це питання до закінчення бойових дій", - зазначили у Держслужбі з питань праці.

При цьому в табелі обліку робочого часу роботодавцям радять проставляти позначку "інші причини відсутності" або трудовий договір із таким працівником може бути припинено. Водночас, підстав для збереження зарплати на період перебування працівника за кордоном – немає. У разі відсутності працівника можна прийняти на його місце іншу людину.

Нагадаємо, в Україні запустили платформу, яка допоможе перемістити бізнес із зон бойових дій. Крім того, українцям через воєнний стан не видаватимуть паспорти

Також Інформатор писав, як отримати пенсію при зміні місця проживання під час воєнного стану

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.