“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Відеоробота з елементами танцювального батлу, де співачка зібрала талановитих хореографинь, які вдало вплели музичні сенси у танець. А також, кожна з дівчат “закохалась” у головного героя кліпу, який бачив сенс лише у єдиній.
Чи можна сповідатися онлайн і як до цього ставиться УПЦ
Говорити про те, як важливо мити руки, дотримуватися дистанції і врешті решт залишатися вдома, - можна нескінченно, оскільки для багатьох людей базові заходи безпеки все ще здаються занадто складними. Не варто забувати і про церкви, де люди часто збираються сотнями, забуваючи про засоби захисту. Віряни продовжують проводити масові молитви і виходити на ходу, незважаючи на зростаючу статистику з коронавірусу.
Вважаємо, саме з цієї причини журналіст "Укрінформу" вирішив поцікавитися у представника УПЦ про можливість сповіді в режимі онлайн, - повідомляє Інформатор.Архієпископ Євстратій Зоря відповів, що духовне спілкування щодо гріхів у Інтернеті допустиме, але саме таїнство повинне відбуватися за особистої присутності.
"З моєї точки зору, яка обумовлена як догматичним вченням, так і практикою, сповідь як таїнство не повинна здійснюватися онлайн. Це таїнство, яке передбачає особисте спілкування духівника і грішника, що кається, і це спілкування має бути цілком конфіденційним, без можливості втручання будь-якого стороннього. Жоден із засобів дистанційної комунікації не дає гарантії, що в це спілкування ніхто не втрутиться. Тому я вважаю за можливе проводити онлайн духовне спілкування, розмови, зокрема про гріхи і покаяння, але саме таїнство повинне відбуватися тільки особисто", - сказав владика .
Він також додав, що покаяння відбувається не тільки під час таїнства, але і, як приклад, у щоденних вечірніх молитвах. З його слів, якщо людина потребує покаяння - вона може і повинна відкрити своє серце перед Богом незалежно від місця, де вона знаходиться в цей момент, і знайти можливість прийти до церкви для сповіді за першої ж можливості.
Архієпископ Євстратій Зоря також сказав, що під час пандемії в УПЦ змогли знайти "золоту середину" між тим, що церква продовжуватиме виконувати свою місію, яка стала особливо актуальною, і забезпеченням безпеки людей від ризиків. За словами владики, і священнослужителі, і віряни свідомо ставляться до нинішньої ситуації: вшанування святинь відбувається через поклоніння, а не через цілування, а спосіб причастя обрали давній - не за допомогою ложки, а з дискоса, прямо в руки причасникам.
Нагадаємо, як в Дніпрі в розпал пандемії десятки людей вишикувалися в чергу перед Троїцькою церквою, а священики храму причащали прихожан з однієї ложки.
Також розповідали про те, як в соборі Києво-Печерської лаври сотні людей без масок молилися про припинення епідемії коронавірусу.Вочевидь, не спрацювало, оскільки ситуація з коронавірусом в Україні не покращилася: заклади закриваються,міста одне за іншим потрапляють до «червоної» зони,в лікарнях фіксують нові спалахи COVID-19, а люди вмирають .