“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
І що робити, якщо дитина народилася поза медичного закладу
Українці, які мають статус ВПО і стали батьками на новому місці проживання можуть оформити допомогу на проживання ВПО і на своїх новонароджених дітей. Про ці виплати пояснили в Міністерстві з питань реінтеграції.
Якщо ви – переселенець, перемістилися після 24 лютого 2022 року з населеного пункту в районі воєнних (бойових) дій, окупації, оточення й оформили довідку ВПО, то маєте повне право на таку саму довідку й для новонародженого малюка. На її основі подавайте заяву до регіонального управління соцзахисту про виплату допомоги на проживання для своєї дитини.
Мінреінтеграції нагадує, що її розмір на дитину становить 3000 грн на місяць. Виплати надаються незалежно від того, чи працевлаштовані повнолітні члени сім’ї, чи є у родини будь-які доходи, депозити, рухоме або нерухоме майно.
Нагадуємо: в Україні спрощено процедуру реєстрації народження дитини поза закладом охорони здоров‘я
Процедуру спрощено згідно наказу від 04.03.2022 № 407 "Про забезпечення реєстрації новонародженої дитини в умовах воєнного стану".
У випадку, якщо пологи відбулися поза межами закладу охорони здоров‘я, документ про народження дитини у формі медичного свідоцтва про народження (за формою 103/о) зможуть видавати медичні працівники, які були присутні під час пологів або проводили перший огляд.
Засвідчувати народження дитини у такий спосіб зможуть усі медичні працівники, у тому числі ті, хто надає екстрену медичну допомогу. У разі неможливості виписати медичне свідоцтво про народження (за формою 103/о), медпрацівник може виписати довідку довільної форми.
Також отримати свідоцтво про народження можна у разі особистого звернення матері дитини до закладу охорони здоров‘я. При цьому потрібно мати з собою медичні документи щодо спостереження вагітності або бути зареєстрованою в електронній системі охорони здоров’я, де містяться медичні записи про вагітність.
Раніше ми повідомляли, що 14-го листопада у «Дії» випустили нову підбірку відповідей на поширені запитання користувачів щодо статусу ВПО. Серед іншого, люди запитували, як у додатку можна змінити місце проживання чи скасувати статус ВПО. Також цікавилися термінами виплат та причиною надання заявці статусу «в обробці».
Тетяна Самойлова