На думку експерта з авіаційної галузі Анатолія Храпчинського, нагнітати ситуацію рф здатна лише в медійному просторі
Україні не варто боятися якоїсь серйозної ескалації з боку росії в тому випадку, якщо Київ почне атакувати російські пускові установки на російській же "канонічній" території. Насправді ескалювати ситуацію рф здатна лише в медійному просторі. Блискучим прикладом цього є, до прикладу, пости експрезидента росії Дмитра Медведєва.
Насправді путінський режим вже і так дуже давно підвищує рівень ескалації та протидії "всьому світу". Про це заявив експерт з авіаційної галузі Анатолій Храпчинський в інтерв'ю каналу "Україна на часі" та Інформатору.
Журналіст запитав у співбесідника про можливу реакцію росії в контексті того, що Україна має намір активніше знищувати ворожі пускові установки. Тобто мається на увазі частіше бити саме по міжнародно визнаній території рф, що може, за думкою декотрих аналітиків, призвести до навіть ядерної відповіді.
"Росія може підвищити рівень ескалації тільки інформаційно. Використовуючи того ж самого Медведєва. Ми розуміємо, що коли їм вже геть тяжко стає, вони випускають Медведєва... Який може наговорити багато прикольних речей, які розтягують по цитатах, і далі з цього... півсвіту угарає", - зазначив Храпчинський.
При цьому експерт пропонує дивитися на проблему ширше. За його словами, путін та його режим планомірно підіймають верхню грань ескалації як мінімум з 2007 року, з часів знаменитої "Мюнхенської промови" кремлівського диктатора.
"Ми постійно бачимо підвищення градусу протидії всьому світу... І жодного разу при цьому не було якихось серйозних кроків, окрім того, що дозволили собі... в Грузії, в Україні... Тому я впевнений, що вони нічого не можуть вдіяти, і я впевнений, що їм нема чим діяти", - сказав Храпчинський.
Він нагадав, що востаннє росія проводила ядерні випробування ще тоді, коли існував СРСР. За ці десятки років потому більша частина ядерного арсеналу могла давно прийти в поганий стан, припускає експерт. Тому хвилюватися не варто, резюмував Храпчинський.
Окрім цього, журналіст запитав у експерта, чи можуть українські військові технології досягнути такого рівня, аби почати переважати російські аналоги. Храпчинський не дав конкретної відповіді, однак зазначив, що наразі розробки українського ВПК активно розвиваються. Зокрема, йдеться про дрони та засоби РЕБ.
Нагадаємо, що окремі союзники Києва досі не квапляться з передачею йому необхідної зброї - зокрема, далекобійних ракет. Все через те, що таким чином нібито буде сильно ескалюватися ситуація. В Німеччині, наприклад, побоюються, що ракети Taurus будуть використані для знищення Кримського мосту, незаконно побудованого окупантами.
Втім, варто розуміти, що між Заходом та рф все ще існують складні геополітичні баланси, пов'язані з розстановкою сил. Якщо союзники передадуть нам ту чи іншу номенклатуру озброєнь, які посилять ЗСУ - рф просто теж намагатиметься придумати щось, що посилить її. І це геть не обов'язково має бути використання ядерної зброї.
При цьому реально Україна потребує нових видів озброєнь саме для деескалації ситуації. Адже ті ж далекобійні ракети допоможуть зменшити бойові спроможності росіян і зберегти більше життів українських військових та цивільних.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.