Чи може Україна використовувати ракети GLSDB для звільнення Криму: відповідь Пентагону

Дальність нового типу зброї, яку отримає Україна, дає змогу діставати до Криму з нинішньої лінії фронту

Чи може Україна використовувати ракети GLSDB для звільнення Криму: відповідь Пентагону
Ілюстративне фото

Україна самостійно повинна вирішувати, які операції проводити для звільнення своїх територій від російських окупантів.

Про це заявив представник Пентагону бригадний генерал Патрік Райдер під час прес-конференції. Зокрема, один із журналістів задав питання спікеру, чи зможе Україна використовувати далекобійні снаряди GLSDB, що передаються, для завдання ударів по об'єктах окупантів у Криму. Райдер не дав чіткої і однозначної відповіді на питання. Але його відповідь не містила натяків на заборону, а навпаки:

"Що стосується українських планів стосовно операцій, то очевидно, що це їхнє рішення. Вони головні в цьому", - вказав представник Пентагону.

Водночас генерал підкреслив, що не має наміру обговорбювати можливі майбутні операції. Однак додав, що проводилася робота, аби забезпечити можливості, які дозволять захисникам України "бути ефективними на полі бою".

Що таке GLSDB?

Сполучені Штати Америки мають намір вперше включити в свій пакет допомоги Україні ракети великого радіусу дії. Про це повідомив журналіст Reuters Стів Голланд у Twitter. Пізніше цю інформацію із посиланням на двох офіційних представників США опублікувало і саме агентство Reuters.

Ракета GLSDB – це новітня розробка американської компанії Boeing та шведської SAAB. Абревіатура розшифровується як “Ground launched small diameter bomb” – бомба малого діаметра, що запускається з наземних установок.

По своїй суті снаряд GLSDB – це 250-фунтовий (130 кг) “гібрид” керованої авіабомби GBU-39 та некерованої ракети M26. Завдання останньої – розігнати бомбу і відпасти. А далі снаряд рухається за допомогою висувних крил, через що його часто називають крилатою бомбою. 

Для наведення GLSDB на ціль використовується глобальна система позиціонування (GPS) та інерційна навігаційна система. Точність попадання в ціль становить близько одного метра. Може запускатися з уже наявних в Україні ракетних систем MLRS-M270 або HIMARS.

GLSDB здатні вражати як стаціонарні, так і рухомі об'єкти і пробивати майже метр залізобетону. Завдяки невеликому розміру, дуже складні для відстеження та перехвату систем ПВО.

Цікаво, що цей тип ракет ще не стоїть на озброєнні жодної країни. Фінальні випробування GLSDB пройшли у 2015 році, і після цього Boeing не отримував замовлення на цю зброю. Це не дивно, адже країни НАТО мають засоби набагато більшого радіуса дії. Ракети авіаційного та морського базування типу Tomahawk чи JASSM можуть вражати цілі на дальності понад 1000 км, а тому потреби у нових виробах Boeing та SAAB досі не було.

Основні характеристики GLSDB:

  • Маса - 130 кг (бойової частини – 16 кг)
  • Довжина - 1800 мм
  • Дальність ураження - до 150 км
  • Маса бойової частини - 93 кг
  • Платформи для запуску - M270, HIMARS

Раніше Інформатор писав, що США допоможе Україні відновити енергетичну інфраструктуру. Також читайте, як тепла та сонячна погода впливає на стан енергосистеми України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube