Нелегітимний президент Білорусі провокує на кордонах Євросоюзу міграційну кризу, але українські прикордонники готові дати йому відсіч
Режим білоруського диктатора Лукашенка продовжує мститися Євросоюзу за санкції проти правлячої верхівки Республіки Білорусь. Головним методом стала керована з Мінська міграційна криза на кордоні з Польщею та Литвою.
У неділю, 7 листопада, Міністерство оборони Польщі опублікувало відео, зняте на кордоні з Білоруссю, на якому видно, як кілька сотень мігрантів намагаються атакувати польських прикордонників. Міжнародні експерти оцінюють такі дії Лукашенка як спробу дестабілізувати країни ЄС, спровокувати нову міграційну кризу, масові заворушення та спробувати підірвати економіку Євросоюзу.
Україна поки що не входить до складу Євросоюзу, але й відносини з диктаторською Білоруссю – на рівні керівництва країн – вже бажають кращого. Державна прикордонна служба України вважає малоймовірним такий самий сценарій розвитку подій, який склався зараз на кордонах Білорусі та країн Євросоюзу, проте необхідних запобіжних заходів щодо протидії можливим провокаціям вже вжито. Про це Інформатору повідомили у Державній прикордонній службі України.
«Ми відстежуємо цю ситуацію на кордоні. Якщо говорити про нелегальну міграцію в Україні, то за рік затримується понад тисячу мігрантів. За 9 місяців цього року затримано 900 мігрантів. При тому як у попередній рік, так і цього року нелегальна міграція не є проблемою на кордоні з Білоруссю. Абсолютна більшість мігрантів затримана на кордоні з ЄС (при спробі перетнути український кордон у напрямку Євросоюзу – Ред.). І лише півтора десятки мігрантів було затримано на українсько-білоруському кордоні. Але, звичайно ж, ми моніторимо ситуацію на кордонах з ЄС, зокрема, на польсько-білоруському та литовсько-білоруському напрямах», - повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко в ексклюзивному коментарі.
Схоже, українські прикордонники не надто здивовані неадекватною поведінкою білоруського диктатора, і до провокацій з його боку почали заздалегідь готуватися.
«Ще минулого року ми посилили охорону кордону із Республікою Білорусь. Йдеться про технічні засоби спостереження та посилення особовим складом. Крім того, на кордоні працюють наші оперативні підрозділи, які збирають інформацію, яка може вплинути на стан охорони українського кордону. Всю інформацію ми враховуємо, спостерігаємо, і, звичайно, не можемо відкидати сценарії розвитку таких подій, які бачимо в Польщі», - зазначив Андрій Демченко.
Прес-секретар відомства також додав, що для протидії зовнішнім загрозам ДПСУ має достатню кількість резервів, які можуть бути задіяні на будь-якій ділянці кордону. У тому числі і для протидії спробам масового прориву держкордону нелегалами.
Раніше Інформатор повідомляв, що понад 500 українців намагалися в'їхати до Польщі за підробленими COVID-сертифікатами у 2021 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .