"Багато в медіа говорять про те, що ми отримали дозвіл на відповідні дії. Але ударів завдають не словами. Такі речі не анонсують. Ракети самі за себе скажуть. Обов’язково"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
В реаліях нашого життя єдине, що робить нас сильними, надихає, дає надію на завтра — це кохання. Адже людські стосунки, подібні до алмазів, набувають свого сяйва завдяки спільній праці. Це поєднання довіри, терпіння, спільних переживань та досвіду. Через випробування і виклики ми формуємо свої грані, і саме так народжується справжнє кохання, той самий діамант.
Опитано 2000 українців
З початку повномасштабного вторгнення українцям доводиться переживати постійні звуки сирен та вибухів, ускладнення соціально-економічної ситуації в країні та багато іншого. КМІС дослідив, чи готові українці віддати частину території ворогу, аби війна закінчилась швидше.
З 6 по 20 липня Київський міжнародний інститут соціології дослідив динаміку готовності до територіальних поступок для якнайшвидшого завершення війни. Провели опитування в телефонному форматі. Опитали 2000 респондентів, що живуть в усіх регіонах України і котрим більше 18 років. До вибірки не включали жителів територій, які тимчасово не контролювались владою України до 24 лютого.
Станом на липень 2023 року, виявилось, що 84% респондентів проти територіальних поступок заради миру. І лише 10 відсотків вважають, що заради незалежності та миру можна відмовитись від деяких територій. Якщо порівнювати з опитуванням, яке проводили в травні, настрої громадян майже не змінились.
Графік 1. З яким з цих тверджень щодо можливих компромісів для досягнення миру з Росією Ви згодні в більшій мірі?
В усіх регіонах України більшість населення категорично проти будь-яких поступок територією. Навіть на Сході України, де зараз йдуть активні бої, 77% проти поступок. А готові поступитись лише 16% населення. З травня по липень на Сході процент тих, хто не хоче поступатись територією зросла з 68% до 77%. На Півдні не хочуть віддавати території заради досягнення миру 82% мешканців. А готові лиш 10%.
Графік 2. Готовність до територіальних поступок у регіональному вимірі
Опитані, котрі до 24 лютого проживав на території, яка зараз окупована, а зараз виїхали на підконтрольні Україні території теж висловились щодо територіальних поступок. Так, 82% українців проти того, щоб віддати території. А лише 17% виступили “за”.
Серед російськомовних українців 14% підтримують передачу території. 76% — проти. 68% російськомовних росіян проти поступок, а підтримують — 19%.
Графік 3. Готовність до територіальних поступок серед лінгво-етнічних категорій населення
Зараз українці спираються російським окупантам вже більше 5 місяців, спростовуючи фрази про те, що “Київ упаде за 3 дні” тощо. Однак деякі “експерти” та “політики” уперто просувають у прихованій формі або навіть відкрито наратив, що українці мають бути готовими поступитись територією, щоб завершити війну. Тому важливо стежити за громадською думкою щодо цього питання.
Результати опитування показують, що хоч соціально-економічна ситуація ускладнюється, йдуть важкі бої та терористичні атаки, українці все одно згуртовані у питання, що на поступки йти не можна. І жителі Заходу і жителі Сходу, і україномовні українці, і російськомовні українці, і етнічні українці і етнічні росіяни мають спільний погляд на неможливість територіальних поступок рашистам.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .