Попри чутки в ЗМІ, ані Сполучені Штати, ані Україна поки що не підтверджують передачу ЗСУ першої партії винищувачів F-16
Інформацію Bloomberg про прибуття перших винищувачів F-16 в Україну, яка з'явилася 31 липня поки не підтвердили ні в Україні, ні в США. Так, Джон Кірбі, координатор зі стратегічних комунікацій у Раді нацбезпеки Білого дому, лише зазначив, що процес триває і його завершення очікується до кінця літа. Радник Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що інформація у ЗМІ була спотворена.
Координатор зі стратегічних комунікацій у Раді нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі під час брифінгу відповів на запитання, чи відповідають дійсності чутки про передачу Україні першої партії винищувачів F-16. Він відповів, щоправда, виходячи з його цитати, він цю інформацію й не заперечив, тому що відповідь була без конкретики.
"Вам слід звернутися до українців. Я, звісно, не буду обговорювати питання озброєння", - відповів Кірбі.
Він зазначив, що процес передачі винищувачів F-16 Україні триває, як було зазначено на саміті НАТО. Кірбі ще раз нагадав, що США обіцяли надати літаки до кінця літа.
"Ми заявили, що вони будуть введені в експлуатацію до кінця літа. У нас немає підстав сумніватися в цьому", - додав Кірбі.
Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк також прокоментував інформацію про появу винищувачів F-16 в Україні в ефірі телеканалу Рада. Він сказав, що бачить як це відображається в якості інформаційних спекуляцій.
"Хотілось би, щоб цих спекуляцій було менше. І все ж таки треба завжди звертати увагу на офіційні коментарі. До речі, і в публікації Блумберга, на мій погляд, немає жодного посилання на якесь офіційне джерело. Звідки вони це взяли? Ну, тобто я вже не говорю про українську сторону, тому що, зрозуміло, ми не будемо це коментувати. Тому що для нас це фактор суттєвого виживання, мається на увазі авіаційний компонент. І точно говорити про те, чи вони в нас є чи ні, в наш час це не потрібно. Але в них навіть немає посилань на якісь джерела на Заході. Це просто, якби ми абстрактно сказали, що вже є F-16 на полі бою. Так не працює система. На жаль, це спотворює і інформаційний простір, і реальні очікування, і уяву про те, з якими складнощами сьогодні стикається Україна з точки зору забезпечення цього етапу війни необхідними видами зброї. Тому я просто раджу все-таки чекати на офіційні підтвердження з одного боку чи з іншого", - зазначив Подоляк.
При цьому він пригадав, як деякі партнери весь час говорили про те, що вони нам щось передають. І сьогодні вони цього не роблять, розуміючи, зі слів Подоляка, що це буде дивно виглядати.
"Так само й Україна не робить сьогодні заяв, якщо буде отримувати ті чи інші види зброї. Або президент або головнокомандувач будуть це коментувати", - сказав радник Єрмака.
На запитання ведучого, що, мовляв, це такі теми де "туман війни дуже доречний", Подоляк погодився. Він зауважив, що люди, які вважають, що в Україні вже є F-16 логічно будуть задаватися питаннями, а чому у нас немає тоді змін на фронті.
"Є два ключових компоненти, які Росія використовує для тиску на Україну. Перший - це психологічний тиск. І масштабний. Це 89 Шахедів по всій території України і всього, що стосується цивільного населення та критичних об'єктів. Є друга складова - тактична російська авіація, яка дозволяє Росії тимчасово володіти ініціативою по лінії фронту на певних напрямках (на Покровському, де вона тисне тактичною авіацією). І отримання F-16 буде відображатися на тому, що буде відбуватися, але давайте дамо можливість цьому всьому з'явитися", - зазначив Подоляк.
Раніше, 31 липня, видання Bloomberg повідомило, що союзники передали Україні першу партію винищувачів F-16, яка складалася з невеликої кількості літаків. Проте джерела видання висловлювали сумніви щодо готовності українських пілотів, які проходили навчання останніми місяцями, негайно використовувати ці літаки. Зазначалося, що поставка відбулася наприкінці липня, і це стало важливим етапом у посиленні обороноздатності країни на тлі російської агресії.
Одночасно з цією інформацією Росія атакувала Україну великою кількістю дронів (були збиті всі 89 Шахедів), при цьому відмовившись від запуску ракет. Така комбінована атака Росії мала на меті перезавантажити Протиповітряну оборону України, зазначив керівник Центру протидії дезинформації Андрій Коваленко. Спроба Росії зазнала невдачі, тому від запуску ракет ворог відмовився.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.