Чи будуть відключення світла влітку? У Верховній Раді пояснили, на що чекати українцям

Чи будуть відключення світла влітку? У Верховній Раді пояснили, на що чекати українцям

Читать на русском

Депутат Андрій Герус розповів, яка може бути ситуація зі світлом влітку

Читать на русском
Електроенергія
Українцям пояснили, на яку ситуацію зі світлом чекати влітку

Депутат Андрій Герус розповів, яка може бути ситуація зі світлом влітку

Українцям пояснили, який є ризик відключення світла влітку. Саме влітку зазвичай настає другий пік споживання електроенергії. Голова комітету Верховної ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус переконаний, що масових відключень все ж таки не варто очікувати. 

Про це він розповів у прямому етері "Єдиного телемарафону". За словами депутата, перший пік споживання електроенергії настає взимку через холодну походу, а влітку – другий пік, оскільки люди активно використовують прилади для охолодження. Влітку 2023 року теж очікуються певні навантаження на енергосистему. Ризики залишаються через те, що ворог обстрілює нашу інфраструктуру. Однак якщо казати про масові або регулярні відключення світла, то тут ризики мінімальні, вважає Герус. 

Депутат також додав, що сонячний день влітку довший, а значить – більше працює сонячна генерація. Саме завдяки роботі сонячних електростанцій в теплий сезон ситуація з енергосистемою "згладжується", пояснив експерт. 

"Залишаються проблемними періоди вечірнього піка - з 19:00 о 22:00-22:30, тому що сонця вже немає, люди повертаються додому, включають електроприлади. В періоди літніх місяців у нас може бути певне навантаження, певні складнощі в декілька вечірніх годин - з 7 вечора до 10-10:30 вечора", – зазначив Андрій Герус. 

Яка ситуація з електроенергією в Україні?

В Україні обговорюють підвищення тарифу на електроенергію. Фахівець з енергетики Геннадій Рябцев пояснив, що зараз чимало компаній зіткнулися зі збитками: немає додаткових джерел фінансування для відновлення пошкодженої внаслідок ворожих обстрілів інфраструктури. Тому підвищення тарифів експерт називає практично єдиним варіантом. 

"Підвищувати ціни до 5-10 грн за кВт/год - це непідйомне зростання для більшості домогосподарств. Тому зараз пропонується кілька варіантів зростання вартості енергоносіїв, зокрема підвищення цін з 1,44- 1,68 грн за кВт/год до 2,4-2,8 грн за кВт/год", – вважає аналітик. 

Також Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) дозволила українцям продавати електроенергію з генераторів. У комісії вважають, що це буде сприяти розширенню конкуренції на роздрібному ринку електричної енергії в Україні. 

Нагадаємо, стало відомо, яким державам Україна вже експортує електроенергію

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.