У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Аварійні відключення світла скоріш за все будуть продовжуватись
На деякий час здалося, що енергетикам вдалося покращити ситуацію зі світлом і тепер відключень буде менше. Але все не зовсім так. На відновлення деяких об'єктів після ракетних ударів потрібно багато часу, а тим часом на вулиці стає все холодніше. Тому населення активніше використовує різні прилади.
Про стан справ в енергетичному секторі розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, ситуація складна, але контрольована. В усіх регіонах продовжують застосовуватися відключення споживачів. Діють графіки відключень. Їх намагаються зменшити в часі, але є наразі реалізувати це складно.
"Почалися морози, і ми бачимо, що споживання електрики зростає. Тому, на жаль, в окремих ситуаціях не виключаємо й аварійних відключень. Критично важливим залишається заклик до економії електроенергії. Це убезпечить нас від позапланових аварійних відключень", - заявив Шмигаль.
Ремонти та заміна пошкодженого обладнання продовжуються. За попередніми оцінками, сума збитків НЕК «Укренерго» через військову агресію росії складає понад 70 млрд грн. Над відновленням енергомереж, пошкоджених російськими ракетами та дронами, працює 70 ремонтних бригад. Це понад 1000 кваліфікованих фахівців.
Енергетична система ще досі не може прийти в себе пісня масованого обстрілу інфраструктури 15 листопада. Росія запустила по Україні більше сотні ракет. Вибухи були майже в усіх регіонах. Зважаючи на це, в уряді попередили, що відключення світла можуть стати частішими й тривалішими. Проте фахівці практично цілодобово працюють над тим, щоб планові відключення світла тривали 1-2 години максимум.
Проте ситуація може ще більше ускладнитися, якщо будуть наступні удари. Тож треба бути готовими до значних перерв в енергопостачанні та мати необхідний запас води, заряджені пристрої та павербанки. Нагадаємо, які прилади та на скільки треба вимкнути, щоб полегшити навантаження на енергетичну систему.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber.