У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Розблокування каналу Дунай-Чорне море недостатньо для запобігання світового голоду
Кілька днів тому канал Дунай-Чорне море відкрили для проходу суден, що перевозять агропродукцію. Однак цього недостатньо для подолання загрози світового голоду.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство інфраструктури України.
Координатор гуманітарної допомоги ООН Мартін Гріффітс заявив, що найкращим способом запобігання глобального голоду є розблокування українських чорноморських портів. Вони зараз заблоковані російськими окупантами.
"Натхнені повідомленнями про відновлення експорту українського зерна через канал Дунай–Чорне море. Але цього недостатньо. Оскільки відсутність продовольчої безпеки в усьому світі стає все очевиднішою, відкриття чорноморського маршруту є нашим найкращим варіантом для подолання глобального голоду. Світ не може чекати", – прокоментував Гріффітс.
Згідно із дослідженням ООН, Україна щороку вирощує достатньо продовольства, щоб нагодувати більше 400 мільйонів людей, тому блокування портів створює загрозу голоду для цих людей.
"Гирло Бистре суднового ходу р. Дунай – Чорне море – це надзвичайно важливий транспортний канал, який може стати "дорогою життя" для тих країн, над якими нависла небезпека голоду. Це стало можливим завдяки звільненню від російських військ острова Зміїний і роботі українських захисників. Ми продовжуємо працювати над тим, щоб врятувати не тільки Україну від російської агресії, але і світ, який путін тримає у заручниках", – прокоментував Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.
Зазначимо, що через блокаду морських портів, на які до повномасштабного російського вторгнення припадало орієнтовно 80% експорту аграрної продукції України, вивезення продовольства відбувається виключно через дунайські порти, залізничні та автомобільні пункти пропуску на західних кордонах. Їх пропускної здатності наразі недостатньо для повноцінної заміни морських портів. Окрім цього, раніше голова Всесвітньої продовольчої програми ООН повідомив, що організація отримує від України 40% пшениці для своїх програм надзвичайної продовольчої допомоги.
Нагадаємо, росіяни продовжують красти українське зерно з тимчасово окупованих територіях Запорізької області. Крім того, Велика Британія пропонує створити гуманітарну зону для експорту зерна з України.
Також Інформатор писав, що росія відправила Сирії близько 100 000 тонн пшениці, вкраденої в України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.