Чемпіонаті світу-2022: Іран у компенсований час дотиснув збірну Уельсу

Збірна Ірану здобула першу перемогу

Уельс - Іран

На ЧС-2022 у Катарі розпочалися матчі другого туру групового етапу. У матчі групи В зустрілись збірні Уельсу та Ірану. Голкіпер Уельсу Геннессі став першим гравцем на ЧС-2022, який заробив червону картку.

У п’ятницю, 23 листопада, на ЧС-2022 поєдинки другого туру розпочали команди групи В. Збірна Уельсу зіграла з Іраном.

Уельс: Геннессі, Мефам, Родон, Б. Девіс, Робертс, Ампаду, Ремзі, Н. Вільямс, Бейл, К. Мур, Вілсон.

Запасні: Ворд, А. Девіс, Гюнтер, Аллен, Джонсон, Моррелл, Лок’єр, Дж. Вільямс, Гарріс, Джеймс, Томас, Левітт, Кабанго, Колвілл, Сміт.

Іран: Хуссейн Хоссейні, Резаеян, Пураліганджі, Маджид Хоссейні, Мохаммаді, Голізадех, Нуроллахі, Езатолагі, Хаджсафі, Азмун, Таремі.

Запасні: Ніазманд, Абедзаде, Мохаррамі, Халілзадех, Джаханбакш, Ансаріфард, Амірі, Канаані, Годдос, Чешмі, Торабі, Карімі, Джалалі.

Перебіг матчу

На традиційній перед матчевій церемонії гравці збірної Ірану заспівали гімн своєї країни. Нагадаємо, що у матчі проти Англії гравці іранської збірної мовчали під час виконання гімну на знак протесту проти дій влади своєї країни.

Уельс розпочав поєдинок трохи активніше і першим завдав удару по  воротах. Наприкінці другої хвилині Вільямс з лівого кута штрафного майданчика пробив над поперечиною. Іран відповів на 7-й хвилині несильним ударом Азмуна. На 12-й хвилині чудовий шанс відзначитись втратив Мур. Гравець збірної Уельсу замикав подачу з правого флангу і влучив прямо у голкіпера. А через три хвилини забив Іран. Але гол не зарахували через офсайд.

Гравці збірної  Ірану частенько порушували правила. Арбітр обмежувався усними попередженнями і карток поки не давав. Через фоли і постійні зупинки темп гри був дуже низьким. Складалося враження, що гравці більше часу лежать на газоні, аніж грають у футбол. Перший кутовий на дві команди заробили валійці лише на 42-й хвилині. Недивно, що перший тайм закінчився з рахунком 0:0.

Поєдинок збірних Уельсу та Ірану

У перерві тренери замін не зробили. Команди розпочали другий тайм у стартових складах. На 51-й хвилині Іран провів контратаку. Азмун прорвався по правому флангу і пробив у ближню штангу. А вже за кілька секунд Голізадех своїм ударом струсонув вже ліву стійку воріт збірної Уельсу. Іран атакував гостріше. Часто удари іранських гравців блокували оборонці і м’яч до  Геннессі не доходив. А от на 73-й голкіперу збірної Уельсу довелось вступити у гру, щоб кінчиками пальців відвести від лівого нижнього кута небезпечний удар Езатолагі.

Нарешті момент створив Уельс. На 83-й хвилині удар Девіса під поперечину голкіпер збірної Ірану перевів на кутовий. На 85-й хвилині Геннессі далеко вийшов на перехоплення і врізався у суперника. Арбітр спершу показав голкіперу збірної Уельсу жовту картку, але після перегляду повтору змінив рішення і вилучив Геннессі. Захищати ворота Уельсу вийшов Ворд. Іран намагався дотиснути суперника і вирвати перемогу. І це команді вдалося. На 8-й компенсованій хвилині Торабі дальнім ударом поклав м’яч точнісінько у правий нижній кут воріт збірної Уельсу. Через три хвилини Резаеян забив у ворота Уельсу другий м’яч, завершивши контратаку своєї команди.

• Уельс — Іран 0:2 (Торабі, 90+8, Резаеян, 90+11).

Чемпіонат світу-2022

Турнір проходитиме у Катарі з 20 листопада по 18 грудня 2022 року. У фінальній частині участь беруть 32 команди. Збірні розділені на 8 груп. До етапу плей-оф вийдуть по дві кращі команди з кожної групи.

Раніше Інформатор розповідав  про перебіг поєдинків чемпіонату світу, зіграних 22 та 23 листопада. Також ми повідомляли про головні події ЧС-2022, які сталися 21 листопада.