Чемпіонат Європи U-18: баскетбольна збірна України перемогла Грузію

Європейська першість з баскетболу проходить у Румунії.

На Євробаскеті U-18 у Дивізіоні В настала пора вирішальних матчів. Збірна України веде боротьбу за 9-16 підсумкові місця.

За розвитком подій у матчі збірної України уважно стежив Інформатор.

У п’ятницю, 5 серпня, на чемпіонаті Європи U-18 з баскетболу у Дивізіоні В розпочалися матчі плей-офф. Юніорська чоловіча збірна України U-18 посередньо виступила на груповому етапі. У першому матчі українці програли збірній Данії 55:71. Потім українські баскетболісти здобули дві перемоги – над Естонією 70:53 та Ірландією 102:65. У заключному матчі групового турніру збірна України поступилася Ісландії 88:52. В підсумку українські юніори посіли трете місце у групі А, і тепер змагаються за підсумкові 9-16 місця. Першим суперником збірної України U-18 у плей-офф стала юніорська збірна Грузії

Склад збірної України: Олександр Поносов, Ілля Гнатій, Серафім Новіков, Кирило Скутельник, Володимир Пєтухов, Федір Завгородній, Назар Холод, Віталій Кузнецов, Володимир Полуяхтов, Владислав Ніколайчук, Назарій Кулішенко, Владислав Семерич.

Перші очки команди здобули лише на третій хвилині. Влучним кидком відзначився гравець збірної України Назарій Кулішенко. Далі справи пішли трохи веселіше. В середині стартової десятихвилинки українці вигравали 6:5. Грузія вийшла вперед, однак українські баскетболісти швидко повернули собі лідерство. Перевагу збірна України втримати не змогла і програла першу чверть 14:16. На початку другої чверті грузини збільшили різницю до п’яти очок. Українці ж досить довго не могли вразити кошик суперника, в наслідок чого відрив збірної Грузії поступово зростав. Гравці збірної України нарешті почали влучати в ціль, і різниця в рахунку скоротилася до двох білів на користь Грузії. Згодом Поносов з лінії штрафних зрівняв рахунок, а Кулішенко вивів Україну вперед. Потім Назар Холод дальнім кидком закріпив перевагу української збірної. Ну а завершилась перша половина поєдинку з рахунком 36:29 на користь збірної України.

Після перерви українці почали віддалятися від суперника, стрімко збільшивши перевагу до чотирнадцяти очок. Збірна Грузії не знітилася, та вдвічі скоротила відставання. Але й українці не мали бажання втрачати добуту важкими зусиллями перевагу. За підсумками третьої чверті збірна України вела 55:49. Українці знову довго не могли набрати очок, дозволивши збірній Грузії не тільки скоротити відставання, а й вийти вперед. За чотири хвилини до кінця четвертої чверті грузини вели +3. Українські баскетболісти почали поспішати та втрачати м’яч, що не дозволяло швидко змінити ситуацію на майданчику. За півтори хвилини до кінця основного часу матчу збірна України поступалися одним балом. І все ж влучний кидок Олександра Поносова приніс перемогу українській збірній

• Україна U-18 — Грузія U-18 61:60 (14:16, 20:13, 19:20, 6:11).

6 серпня збірна України проведе наступний матч. Суперником українців стане переможець у зустрічі збірних Бельгії та Угорщини. Інформатор стежитиме за перебігом поєдинку і розповість вам про результат протистояння.

Раніше Інформатор повідомляв про перебіг матчів «Динамо» - «Штурм» у Лізі чемпіонів та «Зоря» - «Університатя Крайова» у Лізі конференцій.