«Челсі» - володар Суперкубку УЄФА

Суперкубок отримав нового господаря.

У протистоянні англійської та іспанської команд перемогу здобули англійці. «Челсі» виграв Суперкубок УЄФА вдруге в історії.

Про хід поєдинку за Суперкубок УЄФА повідомляє Інформатор .

У середу, 11 серпня, в Белфасті відбувся матч за Суперкубок УЄФА між переможцем Ліги чемпіонів «Челсі» і переможцем Ліги Європи «Вільярреалом». На поле стадіону «Віндзор Парк» команди вийшли в таких складах:

Челсі: Менді, Зума, Чалоба, Рюдігер, Хадсон-Одоі, Канте, Ковачич, Алонсо, Зіеш, Хаверц, Вернер.

Запасні: Аррісабалага, Крістенсен, Жоржина, Тіаго Сілва, Абрахам, Пулішіч, Лофтус-Чик, Маунт, Чілвелл, Джеймс, Аспілікуета, Емерсон.

Вільярреал: Асенхо, Фойт, Альбіоль, Торрес, Педраса, Трігерос, Капу, А. Морено, Піно, Ж. Морено, Діа.

Запасні: Рулле, Гаспар, Морланес, Алькасер, Іборра, Еступінан, Куенка, Раба, Пенья, Манді, Гомес, Ніньо.

Першу можливість для взяття воріт суперника створили гравці «Челсі». На 6-й хвилині Вернер пробив після подачі кутового, а Асенхо парирував удар. Через три хвилини Канті відібрав м'яч у Жерара Морено і пробив поруч з лівою штангою.

В середині першого тайму «Челсі» посилив тиск і кілька хвилин не випускав «Вільярреал» з його половини поля. Гравці лондонського клубу подали кілька кутових, але особливої користі з цієї ситуації не витягли.

А на 27-й хвилині «Челсі» відкрив рахунок. Хаверц з лівого флангу прострілив у центр штрафного, і Зіеш в дотик переправив м'яч у ворота «Вільярреалу».

Після пропущеного м'яча іспанський клуб пішов в атаку. На 33-й хвилині Менді вчасно вийшов з воріт і прийняв на себе удар Діа. «Челсі» відповів ударом Алонсо в лівий нижній кут - Асенхо в стрибку м'яч відбив. Через дві хвилини Зума замикав подачу Зіеша зі штрафного, але відправив м'яч над поперечиною.

В кінці першого тайму Зіеш в ігровій ситуації отримав пошкодження і не зміг продовжити поєдинок. На 43-й хвилині автора голу в складі «Челсі» замінив Пулішіч. На 3-й компенсованій хвилині «Вільярреал» упустив чудову нагоду зрівняти рахунок ще до перерви. Жерар Морено подав у штрафну, а Альберто Морено ударом з лінії воротарського ледь не зламав поперечину воріт «Челсі».

На 48-й хвилині Хаверц ударом з-за меж штрафного відправив м'яч поруч з лівою штангою воріт іспанського клубу. Через 3 хвилини Менді послизнувся вибиваючи м'яч, зробивши подарунок супернику. Жерар Морено справа увірвався в карний майданчик і тепер вже штанга врятувала «Челсі» від пропущеного голу.

Піно в різкій формі висловив своє невдоволення рішенням лайнсмена, за що отримав жовту картку від головного арбітра матчу. На 68-й хвилині Еступінан з гострого кута пробив прямо в голкіпера «Челсі».

«Вільярреал» відігрався на 73-й хвилині. Діа повів за собою двох захисників і п'ятою віддав пас в центр, а Жерар Морено без перешкод з боку гравців оборони зрівняв рахунок в матчі.

До кінця основного часу матчу команди стали діяти обережніше, намагаючись не особливо ризикувати і не оголяти тили. «Челсі» діяв трохи гостріше, але забити не зміг, і командам довелося грати додаткові 30 хвилин.

На 100-й хвилині «Челсі» провів атаку, яка завершилася ударом Пулішіча поруч з лівою штангою. Через 8 хвилин ігрового часу Асенхо потягнув удар Маунта в ближній верхній кут. На 119-й хвилині тренер «Челсі» під серію пенальті замінив воротаря, випустивши Аррісабалагу. Що стосується «Вільярреала», то за 30 хвилин овертайму іспанська команда нічого небезпечного біля воріт суперника не створила.

Серія пенальті почалася з сейва Асенхо після удару Хаверца. Жерар Морено і Аспілікуета забили, а удар Манді потягнув Аррісабалага. Далі команди били без промаху, поки при сьомому пенальті в серії Аррісабалага не парирував удар Альбіоля.

Таким чином Аррісабалага відбив два пенальті, виправдавши свою появу на полі. «Челсі» вдруге став володарем Суперкубка УЄФА сезону 2020/21.

• «Челсі» - «Вільярреал» 1: 1 (6: 5 по пенальті) (Зіеш, 27 - Жерар Морено, 73).

Раніше Інформатор повідомляв про перемогу «Шахтаря» в матчі кваліфікації Ліги Чемпіонів і результати інших зустрічей турніру, а також про ураження «Колосу» у Лізі конференцій.