Чехія крупно обіграла Словаччину, Канада насилу вийшла до плей-офф

На чемпіонаті світу з хокею завершився груповий етап.

Збірна США виграла у Італії і стала першою в групі В. Німеччина, обігравши Латвію, допомогла збірній Канади вийти до чвертьфіналу.

Про перебіг подій в матчах чемпіонату світу повідомляє Інформатор .

У вівторок, 1 червня, на чемпіонаті світу з хокею відбулися заключні поєдинки групового етапу турніру. Організатори нарешті  дозволили обмеженій кількості уболівальників бути присутніми на трибунах, і атмосфера на матчах стала набагато жвавішою.

У матчі групи А зустрілися збірні Швейцарії та Великобританії. Рахунок у матчі на одинадцятій хвилині відкрив гравець збірної Швейцарії Хофманн. Британці відігралися досить швидко. Через 37 секунд після шайби Хофманна Кірк зрівняв рахунок. Льоффель на 17-й хвилині вдруге в матчі вивів швейцарців вперед.

Кірк відновив рівність на табло, реалізувавши чисельну перевагу збірної Великобританії. На 21-й хвилині Алатау провів у ворота британців третю шайбу, а через 13 секунд Берча зробив рахунок 4: 2. До кінця другого періоду Берча і Хишер довели рахунок до великого. Британці на 52-й хвилині відіграли одну шайбу, злегка підсолодивши собі гіркоту поразки.

У матчі Словаччина - Чехія йшла боротьба за підсумковий розподіл місць в першій четвірці. Вже на 29-й секунді зустрічі Задіна вивів вперед збірну Чехії. На 16-й хвилині Задіна відзначився вже в ролі асистента, а Шпачек зробив рахунок 2: 0. Раділов на початку другого періоду провів у ворота збірної Словаччини третю шайбу. І тільки після цього Сукіль розпечатав ворота збірної Чехії. Гравець збірної Словаччини Крістіан Поспишил порушив правила, і вже через 12 секунд після видалення Шулак реалізував більшість.

На початку третього періоду Странськи і Блюмель закинули словакам ще дві шайби. Бучко і Поспишил злегка скоротили відставання, і збірна Словаччини вирішила відпрацювати гру з шостим польовим гравцем. Чехи скористалися такою можливістю, і за 17 секунд до кінця поєдинку Хайек відправив шайбу в порожні ворота збірної Словаччини.

У матчі Росія - Білорусь турнірна мотивація була тільки у росіян. Білоруси давно втратили шанси на вихід до 1/4 фіналу, а Росія могла посісти перше місце в групі. Росіяни відразу взялися за справу, і на 36-й секунді Нестеров відкрив рахунок в матчі. А на 5-й хвилині Галімов закинув у ворота збірної Білорусі другу шайбу. Тренер збірної Білорусі поміняв воротаря, але цей захід ніяк не допомогла. Пустунів на 10-й хвилині і Григоренко на 11-й зробили рахунок 4: 0 на користь збірної Росії. На цьому неприємності для збірної Білорусі не закінчилися, і на 17-й хвилині Нестеров з передачі Тарасенко оформив дубль.

Росія зменшила оберти і в другому періоді не стала добивати суперника, обмежившись лише чотирма кидками по воротах збірної Білорусі. Але все ж Білорусь пропустила ще. На 53-й хвилині Воронков в шостий раз запалив червоне світло за воротами білоруської збірної.

У групі В ігрову програму дня відкривали збірні Канади і Фінляндії. Канадцям для гарантованого потрапляння до плей-офф необхідна була перемога. Фіни вже забезпечили собі місце у 1/4 фіналу і вели боротьбу за перше місце в групі.

З початку зустрічі пройшло всього півтори хвилини, а Канада вже повела в рахунку. Піррі вивів свою збірну вперед, завершивши комбінацію за участю Віларді і Ферраро. Фінляндія відплатила тією ж монетою на початку другого періоду - на 22-й хвилині Руотсалайнен зрівняв рахунок. На 28-й хвилині канадці успішно розіграли більшість, і Комтуа, з передачі Брауна, засмутив голкіпера збірної Фінляндії.

Поєдинок добігав кінця, і канадці вже подумки були в чвертьфіналі, але за 4 хвилини до фінальної сирени Руотсалайнен знову зрівняв рахунок, оформивши дубль. Овертайм пройшов без закинутих шайб, а в серії буллітів точнішими були фінські хокеїсти. Канадці самі не змогли вирішити завдання виходу до плей-офф, надавши свою долю до рук збірних Німеччини і Латвії.

У другому матчі групи В збірна США грала з програла всі попередні матчі збірної Італії. Американці вже в першому періоді практично вирішили результат поєдинку. Шайби Лабанка на 7-й і 11-й хвилинах, а також гол Гарланда за 15 секунд до перерви поставили збірну Італії в дуже складне становище. І хоча на 21-й хвилині Фріджо відіграв один гол, в середині другого періоду Гарланд повернув збірній США перевагу у три шайби. Італійці відзначилися ще раз - на 47-й хвилині результативним кидком відзначився Джіліаті. Однак на загальний підсумок поєдинку цей локальний успіх збірної Італії вже ніяк не вплинув.

У поєдинку збірних Німеччини та Латвії вирішувалася доля не тільки цих команд, а й збірної Канади. У разі перемоги або Латвії, або Німеччини в основний час - канадці проходили до чвертьфіналу. Якщо Німеччина і Латвія переводили гру в овертайм, то кожна з команд мала б у своєму активі як мінімум по 10 очок, і збірна Канади за підсумками особистих зустрічей з цими збірними відправлялася додому.

Збірна Німеччини відкрила рахунок на 4-й хвилині. Петерка увірвався в зону збірної Латвії і відправив шайбу у ближню дев'ятку. Через три хвилини Німеччина відзначилася вдруге. Ньобельс отримав передачу з-за воріт і під щитком голкіпера відправив шайбу у сітку.

Збірна Латвії розуміла, що на домашньому чемпіонаті світу може залишитися без плей-офф і стала грати набагато активніше. На 26-й хвилині Латвія скористалася провалом в обороні збірної Німеччини і зрівняла рахунок. Латвійські хокеїсти втрьох вийшли на одного захисника, і Артіс Аболс просто не мав права впустити такий момент.

В середині третього періоду збірна Латвії отримала чисельну перевагу, але нічого небезпечного біля воріт суперника не створила. Майже за дві хвилини до кінця третього періоду Латвія зняла воротаря, але врятувати матч так і не змогла. Збірна Німеччини вийшла до плей-офф і простягнула за собою Канаду.

• Італія - США 2: 4 (0: 3, 1: 1, 1: 0);
  • Німеччина - Латвія 2: 1 (2: 0, 0: 1, 0: 0).

Матчі стадії 1/4 фіналу чемпіонату світу відбудуться 3 червня. У чвертьфіналах зіграють: США - Словаччина, Фінляндія - Чехія, Німеччина - Швейцарія, Канада - Росія. Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про оголошення Андрієм Шевченком заявки збірної України на Євро-2020, про перемогу «Челсі» у фіналі Ліги чемпіонів, про результати матчів чемпіонату світу з хокею з шайбою в елітному дивізіоні, а також про матчі півфінальної серії плей-офф баскетбольної Суперліги.