«Приїхав генерал Келлог. І після його прибуття дві ночі поспіль не було жодних масованих бомбардувань. Люди вже жартують... Кажуть, нам слід дати генералу Келлогу український паспорт і залишити його тут».
Тим часом акциз на пальне тепер частково фінансуватиме місцеві бюджети
В Україні повітряні тривоги можуть звучати частіше, росіяни продовжують знущання над населенням на окупованих територіях, а акциз на пальне тепер частково фінансуватиме місцеві бюджети.
Про ці та інші головні новини 25 грудня - у матеріалі Інформатора.
В Україні найближчим часом можуть почастішати повітряні тривоги. Причина цього – на територію Білорусі повернулись винищувачі, які на деякий час літали в росію.
"МІГ-31 – це така загроза. Ми знаємо, що вони недавно покидали території Білорусі. Та якийсь тиждень-два відлітали в росію. Тепер повернулися. Тому зараз можливі частіші повітряні тривоги, коли вони будуть злітати, навіть для тренувальних цілей", – розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
Також він зазначив, що ракети повітряного, морського та наземного базування російські окупанти використовують переважно вдень, а ось іранські дрони – уночі.
Російські окупаційні війська запроваджують затяжну комендантську годину тривалістю до 10 діб у деяких тимчасово окупованих населених пунктах для ослаблення українського руху опору.
"У деяких населених пунктах вони вводять таку надто подовжену комендантську годину від 7 до 10 діб для того, щоб місцеве населення абсолютно не могло виходити з будинків", - зазначила керівник прес-центру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк.
За її словами, це безпосередньо пов'язано з прагненням приборкати український рух опору, "який не дає їм спокою там, де не дістає наша артилерія та реактивні системи". Окупантам потрібно виявляти людей із проукраїнською позицією, які готові забезпечувати роботу руху опору.
На останньому засіданні Уряд затвердив зарахування доходів від акцизу на паливо до бюджетів місцевого самоврядування. Мова йде про акцизний податок як з виробленого в Україні, так і з ввезеного на нашу митну територію палива. З отриманих коштів місцеві бюджети отримуватимуть 13,4%.
Таке рішення вирішили ухвалити, аби посилити фінансову спроможність громад. Звичайно, виділення коштів також має зберегти баланс бюджетів та не нашкодити іншим категоріям витрат.
«Для посилення фінансової спроможності громад сьогодні ухвалюємо рішення про механізм зарахування до місцевих бюджетів 13,4% від акцизу за пальне. У 2023 році залишаємо ці кошти у громад, аби місцева влада мала додаткові ресурси на відбудову інфраструктури та соціальні видатки», – заявив Шмигаль.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.