У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Журналісти Інформатора вирішили на собі перевірити, чи справді можна “поставити” свічку онлайн. І чи є підтвердження того, що послугу дійсно надали, а не просто взяли гроші
Нещодавно в Україні з’явилася нова послуга - тепер свічку в храмі можна поставити не виходячи з дому. Інформатор вирішив перевірити, як це працює, і замовив послугу “е-свічка”. Що з цього вийшло, читайте далі.
Так звана “е-церква” з'явилася за підтримки архієпископа ПЦУ Симеона Зінкевича та єпископа Матвія Шевчука. Користувачі Мережі можуть замовити такі послуги, як “онлайн-свічка” та “онлайн-записка” - в електронному форматі можна передати й записки за здоровʼя та упокій.
Користувач обирає церкву та ікону, до якої священник поставить свічку або передасть записку. Ціна такої послуги стартує від 100 гривень. У “Е-церкві” повідомляють, що вже співпрацюють із трьома храмами ПЦУ в Дніпропетровській області та з одним на Волині.
Інформатор замовив послугу “е-свічка”. Ми ввели свої дані на відповідному сайті, замовили свічку “за здоров’я” та оплатили послугу онлайн. Згодом на пошту нам надійшло повідомлення, що наша заявка оброблена. Але для підтвердження того, що свічку таки поставили нам також мали прислати й відео того, як священник ставить свічку у церкві. Однак такого відео ми так і не отримали.
Після інформаційного розголосу у Православній церкві України гостро відреагували щодо діяльності порталу “Е-церква”. Там зазначили, що Православна церква України не має жодного стосунку до цього порталу, його розробки та наповнення.
Відзначимо, що благословення на провадження його діяльності, а особливо збору коштів, чи добровільних пожертв за різні релігійні “послуги” (як вказано на самому сайті) – не надавалось. Наголошуємо, що наша єпархія не займається збором коштів в інтернеті, а тим більше наданням “релігійних послуг в режимі онлайн”!” — йдеться в повідомленні. Також у ПЦУ закликали вірян не довіряти сумнівним порталам та відвідувати офіційні джерела Православної церкви України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.