У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
ПЦУ перейде на новий календар з 1 вересня цього року
Помісний Собор Православної Церкви України ухвалив остаточне рішення про перехід на новоюліанський календар. Відповідне рішення підтримали 156 делегатів зі 161 присутнього. Це означає, що в Україні офіційно змінюються дати церковних свят.
Як пише РБК-Україна, про це заявив учасник Помісного Собору ПЦУ Дмитро Шаповалов. Він повідомив, що зі 161 делегата Помісного Собору за перехід проголосували 156, проти - 5, утримались - 0.
Митрополит ПЦУ Епіфаній зауважив, що церква офіційно переходить на новий календар з 1 вересня цього року. За його словами, календарна комісія вже його підготувала, щоб не було жодних перешкод з практичної точки зору. При цьому парафії та монастирі ПЦУ, за бажанням (що має бути офіційно оформлено на парафіяльних зборах - протоколом), можуть продовжувати залишатися на старому календарі.
Після переходу на новий календар віряни будуть відзначати деякі свята за новоюліанським стилем в інші дати, а не у звичні. Зокрема:
Що стосується Великодня, то визначати це свято будуть як і раніше. Це також стосується Вознесіння та Трійці (Зелені свята).
24 травня 2023 року Архієрейський Собор Православної церкви України (ПЦУ) ухвалив рішення перейти на новоюліанський календар, який збігається зі світським календарем, яким користуються українці та решта світу. Формально перехід затвердив помісний собор церкви 27 липня 2023 року.
Декілька років назад держава зробила перші кроки до календарної реформи - тоді запровадили вихідний на Різдво 25 грудня. Перехід на новий календар став важким кроком, на який не наважувались десятиріччями. Церковники боялись, що люди не сприймуть реформу та будуть святкувати по-старому, чи будуть переходити до УПЦ Московського патріархату, яка, як і РПЦ, була і є проти впровадження календарної реформи. Проте після повномасштабного вторгнення росії це питання набуло політичного забарвлення і більшість українців підтримали такий крок. До суто технічних календарних аргументів додались і політичні - треба рухатись від Москви у бік Європи. У тому числі й у питанні релігійних свят.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.