На пропагандистському шоу російський генерал розвідки заявив, що українці завдають армії рф значних втрат, використовуючи комерційні квадрокоптери
Збройні сили країни-окупанта страждають через брак дронів та антидронної зброї. Через рік війни постачання до ЗС рф малогабаритних БПЛА та засобів протидії цьому обладнанню так і не змогли налагодити централізовано. Інформація з’явилася на тлі підготовки до анонсованого контрнаступу ЗСУ.
В етері пропагандистського каналу «Россия 1» генерал служби зовнішньої розвідки рф у відставці Леонід Решетніков заявив, що російські військові страждають через хронічну нестачу дронів на фронті. Основними постачальниками малих БПЛА для окупантів залишаються приватні особи та волонтери.
«Взагалі-то, потрібно сказати, що проблему дронів ми, поки, не вирішили. Наших дронів. І треба мати на увазі, що за всієї напруженої ситуації, можливого, дійсно, контрнаступу України, наші війська, армії, підрозділи недостатньо, поки, озброєні і дронами, й антидроновим озброєнням. Рік минув, і цей недолік не ліквідований… І, нажаль, ЗСУ, у принципі, мають перевагу із цим озброєнням. І наші хлопці мають втрати саме, перед усім, від використання дронів, як наступальної зброї. Тому це велика проблема», — сказав генерал Решетніков.
Російські пропагандисти заявили, що українські збройні сили наразі краще оснащені комерційними дронами-квадрокоптерами. Вони передбачають, що якщо ситуація не зміниться на незабаром, українські військові використають цю перевагу під час контрнаступу.
Видання New Yourk Times повідомляло дрони на війні відграють настільки ж важливу роль, як боєприпаси та артилерія. За час бойових дій, попри санкції, використовуючи фірми-одноденки та іншими шляхами, за офіційними даними в росію завезли дронів китайського виробництва на суму 12 мільйонів доларів. Переважно йдеться про комерційні безпілотники, які широко використовують, як українці, так і росіяни. Росіяни очікують на збільшення постачання китайських БПЛА після візиту Сі Цзіньпіна до кремля.
Цивільні безпілотники, особливо з технологією віртуальної реальності, на фронті використовуються як для розвідки та спостереження, так і для атакувальних дій. Українці, використовуючи 3-D принтери, навчилися видруковувати кріплення для гранат та мін, які прилаштовують до побутових дронів. Такі системи оснащують датчиком реагування, наприклад, на світовий сигнал. Оператор дрона може прилетіти до ворога, дати команду коптеру увімкнути сигнальні діоди й таким чином скинути гранату на ворожі позиції.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що дрони, що знищили ракети «Калібр» у Джанкої, придбали на AliExpress. Ми також розповідали, що українські військові збили безпілотник китайського виробництва на Донбасі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.