Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
VIRA: "Перший раз я зустрілася з ним, коли мені було 18. Ми просто познайомилися і я поїхала. Потім зустрілися знов і навіть трохи пожили разом, декілька місяців. Але, як іноді буває, щось не складалося… Він чекав на мене… І я повернулась.. З цього моменту моя любов зростала з кожним днем, і сьогодні я нарешті хочу про це розповісти…"
Командувач США розповів, що передача далекобійної зброї ще обговорюється, а президент Байден рішення ще не оголосив
Голова Обʼєднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що Україна незабаром отримає F-16, однак щодо постачання ATACMS рішення поки немає. Президент Сполучених Штатів Джо Байден наразі не підтвердив, але й не відкинув можливість передачі далекобійних ракет.
Про це Міллі розповів в інтервʼю каналу Al-Mamlaka.
"Дві системи, про які люди питають найбільше, це ATACMS та F-16. ATACMS є суперечливою темою. Є багато причин, чому вони їх досі не отримали. Це питання ще обговорюється. (Щодо) F-16. Насправді це рухається вперед. Існує програма навчання, і вони, ймовірно, отримають F-16 (…) у недалекому майбутньому", - сказав Міллі.
Американський генерал зазначив, що у Вашингтоні дочі обговорюються питання про надання армійських тактичних ракетних систем дальньої дії, відомих як ATACMS, які потрібні Україні та досягають тилу ворога, включаючи територію рф.
"Вони отримали далекобійну артилерію за допомогою керованої ракетної системи залпового вогню (GMLRS), а британці надали інші типи можливостей, які є і в інших країнах. Таким чином вони отримали багато артилерії", - сказав Міллі.
Американський військовокомандувач заявив, що президент США Джо Байден досі не сказав "ні" або "так" постачанню ракет ATACMS Україні.
ATACMS (Army Tactical Missile System) — це американський оперативно-тактичний ракетний комплекс із балістичною ракетою, які виробляє компанія Lockheed Martin. Як пише виробник, армійський тактичний ракетний комплекс в залежності від модифікації вражає цілі на відстані від 165 до 300 кілометрів. Однак Україні поки дозволено використовувати спроможності ракети лиш в межах — 70-80 кілометрів.
Нагадаємо, 30 травня президент США заявив, що питання передачі Україні ATACMS розглядається. Після цього Комітет Палати представників США закликав його передати ракети нашій країні. Крім того, Подоляк розповів, що може прискорити постачання ATACMS Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.