Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Рішення щодо постачання ATACMS Україні прийме президент США. Лідери двох країн обговорюють умови
Президент США Джо Байден та лідер України Володимир Зеленський обговорюють можливість постачання далекобійних ракет ATACMS, передача яких давно розглядається в Сполучених Штатах.
Заяву з цього приводу зробив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван. На засіданні Aspen Security Forum він заявив, що дві країни можуть допомогти нашій з цими ракетами.
"Франція та Британія зможуть забезпечити допомогу українським силам щодо ATACMS, що значно посилить їх потужність у контрнаступі", - зазначив Салліван.
Він нагадав, рішення щодо постачання ATACMS прийме президента США, і додав, що про це велися переговори із Володимиром Зеленським.
"Президент (США, Джо Байден, — ред,) вирішуватиме, дамо ми врешті-решт ATACMS чи ні. Про це він говорив із президентом Зеленським. Вони продовжують цю розмову. І мені дуже прикро, що я не можу сказати вам сьогодні, яким буде результат", - розповів Салліван.
Відповідаючи на запитання про "червоні лінії" Кремля, Салліван заявив, що Білий дім не боїться ризикувати, але все ж намагається уникати неконтрольованої ескалації у відносинах з рф. Він додав, що Сполучені Штати готові "йти на ризики" в питанні постачання озброєння Україні. Однак після кожного оголошення про новий пакет допомоги Україні США враховують реакцію росії.
ATACMS - це американська тактична балістична ракета класу земля-земля. Хоча їх називають далекобійними в Україні, вони загалом класифікуються як ракети малої дальності. Вони вважаються проміжною ланкою між артилерійськими системами, використовуваними сухопутними військами, та авіаційними та крилатими ракетами, що використовуються Військово-повітряними та Військово-морськими силами. Ці ракети здатні летіти за балістичною дугою, але під час польоту вони можуть змінювати курс для унеможливлення виявлення та знищення ворога.
Ракети ATACMS можуть бути запущені з платформ систем M270 MLRS або M142 HIMARS, які вже знаходяться на озброєнні України. M270 може нести дві ракети, тоді як M142 - лише одну. Дальність цих ракет залежить від їх модифікації.
Нагадаємо, 30 травня президент США заявив, що питання передачі Україні ATACMS розглядається. Після цього Комітет Палати представників США закликав його передати ракети нашій країні. Крім того, Подоляк розповів, що може прискорити постачання ATACMS Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.