Це несерйозно: Зеленський спростував заяви Трампа про $500 млрд допомоги та угоду щодо мінералів

Президент України Володимир Зеленський заявив, що реальні цифри допомоги США значно відрізняються, а сама ідея угоди про повернення цих коштів у вигляді рідкісноземельних мінералів є несерйозною

Володимир Зеленський
Україні війна коштувала 320 млрд

Президент України Володимир Зеленський відкинув заяви експрезидента США Дональда Трампа про нібито надання Україні $500 мільярдів допомоги та обговорення повернення цих коштів у вигляді рідкісноземельних мінералів. За його словами, реальні цифри значно відрізняються. А сама ідея такої "угоди" несерйозна.

Під час пресконференції 19 лютого президент України заявив, що інформація про $500 млрд допомоги не відповідає дійсності. Фактична допомога США склала $67 млрд у вигляді зброї та ще $31,5 млрд як фінансова підтримка бюджету.

Загальна ж вартість війни для України становила $320 млрд, з яких $120 млрд профінансували українські платники податків. Ще $200 млрд – США та європейські партнери. 

Президент зазначив, що угода, запропонована США щодо рідкісноземів, була не чіткою, єдиний чіткий момент - доступ до 50% українських "рідкісноземів". За словами Зеленського, в документі не було нічого про гарантії безпеки для України.

"Я сказав, щоб був якийсь позитив - ви напишете якісь гарантії, а ми напишемо в меморандум якісь відсотки. Мені сказали тільки 50%. Я сказав: "Окей, ноу". І нехай тоді юристи працюють далі", - заявив він.

Тобто про "угоду" щодо мінералів – у запропонованому США документі не йшлося про гарантії безпеки. Лише про доступ Вашингтона до 50% українських ресурсів.

"Були також окремі програми, безумовно, ми вдячні за гуманітарну допомогу, але не можна стверджувати, що загальна вартість допомоги становила $500 мільярдів, і вимагати їхнього повернення мінералами чи чимось іншим. Це несерйозна розмова. Проте ми готові до серйозного документа. Нам потрібні гарантії безпеки", – наголосив Зеленський.

Зеленський також прокоментував заяви Трампа щодо того, що "Україна не мала починати цю війну". Зеленський відповів, що вже були сигнали, що РФ жертва, але зараз - "це щось нове".

"У нас немає чим збивати ракети. Мені о 5 ранку телефонує командувач і каже: "Іде 8 цілей на зближення, але в нас немає ракет ППО", - пояснив скрутну ситуацію в Україні президент.

Що говорив Трамп?

11 лютого Дональд Трамп заявив, що Україна нібито погодилася надати США доступ до видобутку рідкісноземельних мінералів в обмін на допомогу. За його словами, він очікує еквівалент $500 млрд у таких ресурсах.

Однак 15 лютого стало відомо, що адміністрація Трампа офіційно пропонувала Україні передати США 50% власності на рідкісноземельні копалини, але Зеленський відмовився підписувати цей документ. У Білому домі це рішення назвали "недалекоглядним".

Зеленський також зазначив, що наразі веде переговори з європейськими лідерами щодо можливого фінансування Збройних сил України у разі скорочення підтримки з боку США. Він сказав, що вірить, що європейці будуть готові допомогти Україні якщо Америка цього не зробить.

"Я розпочав переговори з європейськими лідерами, і я вірю, що вони будуть готові фінансувати Збройні сили України, якщо США цього не зроблять", - наголосив він.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube