У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
Фіолет - Різдвяна
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Підземна тюрма ТЦК на Закарпатті
Історія Олександра Литвина
Заброньованого чоловіка з Дніпра затримали біля Говерли, звинуватили у спробі незаконного перетину кордону та тримали у ТЦК міста Хуст
ТОП-10 найпотужніших економік світу
За даними Світового банку
1
США
$27 360,935 млрд.
2
Китай
$17 794,782 млрд.
3
Німеччина
$4 456,081 млрд.
4
Японія
$4 212,945 млрд.
5
Індія
$3 549,919 млрд.
6
Велико-британія
$3 340,032 млрд.
7
Франція
$3 030,904 млрд.
8
Італія
$2 254,851 млрд.
9
Бразилія
$2 173,666 млрд.
10
Канада
$2 140,086 млрд.
Підпал авто ЗСУ
Кому саме спецслужби РФ через ресурси з працевлаштування пропонують легкі гроші за злочин против оборони держави: розслідування Інформатора
Під виглядом людини, яка шукає швидкий заробіток, наш кореспондент Ігор Рець поспілкувався в соцмережах з російськими вербувальниками та зробив висновки, що можуть бути корисні для безпеки ваших дітей та друзів
Кулінарний рецепт від Інформатора
Гусак чи качка, ось у чому питання: різдвяний стіл по-данськи
На приготування цієї різдвяної страви – справжньої окраси святкового столу – у вас піде близько двох годин. На підготовку піде 10 хвилин, на приготування – година 40 хвилин, та страві слід відпочити ще 10 хвилин.
Бутусов розповів про знищення двох пускових установок Patriot біля Покровська: стверджує, що загинули 9 військових
Росіяни завдали удару 9 березня трьома балістичними ракетами Іскандер під коригуванням розвідувального дрону SuperCam за 50 км від лінії фронту
Український журналіст Юрій Бутусов назвав правдивою інформацію про знищення росіянами двох пускових установок М901 ЗРК Patriot на Донбасі 9 березня, про що писали російські, а потім і ряд західних ЗМІ. В той день, за його словами, загинули девʼять українських військовослужбовців. Удар був завданий біля Покровську трьома ракетами "Іскандер".
За словами Бутусова у Facebook, ворог здійснював атаку під коригуванням розвідувального дрону SuperCam за 50 км від лінії фронту. Бутусов додав, що радар та командний пункт уціліли, тому боєздатність батареї може бути незабаром відновлена (Україні можуть надати нові пускові установки). Але замінити кваліфікованих та мотивованих операторів, деякі з яких успішно пройшли тривале навчання за кордоном, неможливо.
Бутусов також проаналізував відео з дрону, яке оприлюднив ворог та інформацію українських джерел. Висновки можуть унеможливити повторення таких трагедій, які серйозно підривають обороноздатність України.
Пускові установки стояли на відкритому місці у колоні і не рухались. Ніяких засобів маскування на машинах непомітно.
Батерея діяла в даному районі кілька тижнів, виконала декілька успішних пусків по російським літакам, регулярно вмикався радар, і ворог міг визначити приблизний район пошуку для своєї космічної, радіоелектронної розвідки та дронів.
Позиції Patriot не були прикриті зенітно-ракетними системами для захисту від дронів. Враховуючи, що батарея діяла на відстані активних дій ворожих дронів, ризик виявлення був достатньо високим.
Попередження про виліт дронів та про ракетну атаку були отримані занадто пізно.
Батарея отримала наказ на передислокацію, але не встигла його виконати. Замість швидкого та негайного розсередження на максимальній швидкості, пускові установки зібралась у щильну колону і стояли на відкритому місці очікуючи команду на початок руху, утворивши компактну ціль для ураження.
Бутусов повідомив, що це не перший випадок обстрілів росіянами позицій Patriot, і випадки абсолютно незрозумілого тривалого знаходження на позиціях, запізнення з маневром, трапляються, на жаль, не вперше. Але висновки досі не були зроблені, і тому трагедія 9 березня є, на жаль, закономірною. Ось які висновки робить військовий журналіст:
Маневрування батареї та вихід з зони ураження на максимальній швидкості за межі дальності ворожих дронів, окремими машинами, не очікуючи команд та колон має бути визначено як один з пріоритетів бойової підготовки.
У разі активної бойової роботи та недоцільності на деякий час залишати позиційний район, позиції Patriot має в обов'язковому порядку прикриватись зенітно-ракетними системами малої дальності.
Засоби РЕБ у випадку наближення дронів до позиційних районів Patriot мають ставити направлені перешкоди відеосигналу дронів противника, щоб ускладнити спостереження та визначення цілі.
В позиційному районі Patriot навколо мають розгортатись макети, які імітують роботу батареї. Такі засоби маскування досі не застосовуються, хоча вартість таких макетів у сотні разів менше вартості однієї пускової. Ворог повинен постійно бачити хибні цілі і витрачати час на їх ідентифікацію та боєкопмлект на ураження. Справжні машини системи Patriot повинні мати комплект маскування, щоб приховувати свій силует від швидкого розпізнавання. Командування Повітряних сил макети Patriot не застосовує, хоча це найпотужніша зброя яка потребує максимального захисту.
Відповідальність за ураження пускових установок Patriot в повній мірі несе командування Повітряних сил, частково - командування батареї, яке не встигло вивести особовий склад та техніку з-під удару.
До речі система протиповітряної оборони "Patriot" складається з декількох ключових компонентів, кожен з яких відіграє важливу роль у виявленні, відстеженні та знищенні ворожих цілей. Зважаючи на те, що були уражені, за даними Бутусова, дві пускові установки, це може призвести до неправильного функціонування елементів і суттєво знизити ефективність системи протиповітряної оборони. Ось складові всієї системи:
Радар AN/MPQ-53 або AN/MPQ-65: Це серце системи "Patriot", відповідальне за виявлення, відстеження та класифікацію цілей, а також за наведення ракет до цілі. Радар може одночасно слідкувати за кількома цілями, забезпечуючи високу точність визначення їх місцезнаходження.
Бойова управлінська станція (ECS): Оператори використовують ECS для моніторингу радарних даних, управління запусками ракет і координації оборонних операцій. ECS є мізками системи, що дозволяє оперативно реагувати на загрози.
Пускова установка (Launcher): Пускові установки оснащені ракетами MIM-104 Patriot, які можуть бути запущені для знищення виявлених цілей. Пускові установки мобільні та можуть бути розташовані на значній відстані від радара і ECS для забезпечення гнучкої оборонної позиції.
Ракети MIM-104 Patriot: Це основний засіб ураження системи, розроблений для знищення ворожих літаків, крилатих та балістичних ракет. Ракети оснащені передовими навігаційними системами та бойовими частинами, що дозволяє їм ефективно знищувати цілі на різних висотах та відстанях.
Генератори та технічне обслуговування: Хоча ці елементи можуть здатися менш значущими, вони життєво важливі для забезпечення безперебійної роботи всієї системи. Генератори забезпечують живлення радару, бойової управлінської станції та пускових установок, тоді як технічне обслуговування необхідне для підтримки всієї системи в робочому стані.
Кожен з цих компонентів є важливим для функціонування системи "Patriot", оскільки вони працюють разом для виявлення, відстеження та знищення ворожих цілей.
Країни поповнюють арсенал Patriot і ракет до них
Закупівельне агентство НАТО (NSPA) від імені коаліції кількох європейських країн уклало контракт на виготовлення тисячі ракет до Patriot у Європі. Контракт містить декілька пунктів. Один з яких - розширення виробничих потужностей у Німеччині. Зокрема, у програмі візьмуть участь Німеччина, Нідерланди, Румунія та Іспанія.
Нагадаємо, що нещодавно Японія затвердила постачання ракет для Patriot Сполученим Штатам. Це рішення дозволить США продовжити постачати Україні зброю.
Західні партнери та союзники володіють повною інформацією щодо стану та забезпечення української ППО. Цілком можливо, що частину ракет для неї передаватиме Японія через США, але зараз всі постачання відбуваються у робочому режимі, нормовано і проблеми не зафіксовані.
Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Андрій Шабельников висловлює свою точку зору щодо того, що бізнес може вимагати від країни зараз, в умовах війни. Чи це лише припинення тиску, чи можна очікувати на якісь преференції, наприклад, немобілізацію працівників бізнесу, які сумлінно виконують свої податкові зобов'язання? Долучайтеся до нашого відео, щоб дізнатися думку експерта та зрозуміти, які можливості має бізнес у таких складних умовах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.