У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Вражена ворожа машина була випущена лише в кількох десятках
Українські контррозвідники знищили ворожий БМПТ "Термінатор-2" — російську бойову машину, яка потрібна була на полі бою для ремонту танків окупантів. Таких моделей в росії було лиш кілька десятків, тож про це знищення вже говорять як про "судний день".
Таке формулювання разом з відео розмістив у своєму Telegram-каналі журналіст Юрій Бутусов. Бутусов зазначив, що рідкісний БМПТ ліквідували українські FPV-дрони — убивчі "пташки", які виготовляють у Франківську.
На кадрах видно, як після чергового ураження екіпаж БМПТ намагається втекти. Через пошкодження евакуацію підбитої машини довелося проводити за допомогою танка. Підбитого «Термінатора» росіяни намагалися витягти за допомогою танка Т-80, але його також підбили, і як зазначає журналіст це "стало приємним бонусом" історії.
Врешті-решт, російський екіпаж цих бойових машин намагаються продовжити свій рух, але пошкоджену БМПТ і танк накривають вогнем українські мінометники. На кадрах видно полум'я і задимлення в районі бойового відділення БМПТ, однак із відео неможливо визначити, до яких наслідків це призвело. Щонайменше йдеться про знерухомлення машини.
Як стверджували раніше у росії, ця бойова машина має нібито високий рівень захищеності, вогневої потужності та керованості. Крім цього, як кажуть у рф, ця техніка здатна ефективно знищувати вогневі точки та фортифікаційні споруди, ліквідовувати піхоту, що застосовує гранатомети та протитанкові комплекси, а також боротися з танками.
Щодо технічних характеристик — машина озброєна двома гарматами калібру 30 мм, великокаліберним кулеметом, а також протитанковим комплексом «Атака». При виробництві БМПТ на підприємстві «Уралвагонзавод» використовують шасі, корпусні деталі, вузли та агрегати танка Т-90А. Відомо, що росіяни мали контракт на виробництво лиш 12 одиниць такої техніки.
Вперше, в Україні її помітили у травні 2022 року. БМПТ зафіксували на Луганщині. Тоді у соцмережах з’явилося відео, зняте ймовірно на підступах до Северодонецька, з рухом колони БМПТ з 4 одиниць цієї техніки.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, скільки та хто заплатив з Бельгії до України відправили перші танки Leopard 1.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.