Україна, Росія та Північна Корея набувають безпосереднього досвіду ведення повномасштабної війни XXI століття
Начальник Головного управління розвідки України, генерал-лейтенант Кирило Буданов заявив, що військова співпраця КНДР та Росії становить серйозну загрозу для міжнародної спільноти. Участь армії КНДР у війні проти України матиме довготривалі наслідки для системи безпеки в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Адже КНДР здобуває унікальний досвід, завдяки чому вже змогла покращити свою ракету KN-23.
Про це Буданов заявив в ексклюзивному інтерв’ю південнокорейському виданню The Chosun. За його словами, угрупування Північної Кореї у війні проти України втратило близько 4000 тисяч військових убитими та важкопораненими. Але попри значні втрати, північнокорейські сили продовжують активно брати участь у спільних операціях з російськими військами. Також на фронті спостерігається збільшення кількості північнокорейської артилерії.
"Ця війна мобілізувала всі військові можливості залучених країн. Лише три держави - Україна, Росія та Північна Корея - набувають безпосереднього досвіду ведення повномасштабної війни XXI століття. Майбутня північнокорейська армія буде кардинально відрізнятися від минулої", - підкреслив Кирило Буданов.
Він акцентував, що Росія та КНДР поглиблюють військову співпрацю у сфері технологій, науки та промисловості. Це загроза для світу.
"Ця співпраця досягає найвищого рівня і становить серйозну загрозу для міжнародної спільноти... Північна Корея використовує цю війну, щоб отримати бойовий досвід і модернізувати свої військові технології. Це матиме довготривалі наслідки для системи безпеки в Азійсько-Тихоокеанському регіоні", - зазначив Кирило Буданов.
Як приклад, він описав зміни, яких зазнала північнокорейська ракета KN-23. Її удосконалили.
"Спочатку її точність була дуже низькою, з похибкою від 500 до 1 500 метрів, але російські фахівці внесли технічні модифікації. Тепер ракета стала набагато точнішою і є значно серйознішою загрозою", - зауважив керівник української спецслужби, додавши, що ця ракетна зброя загрожує для безпеки Південної Кореї та Японії.
Кирило Буданов висловив сподівання, що співпраця Києва та Сеула поглибиться. Адже КНДР - спільний ворог.
"І Україна, і Південна Корея протистоять одному й тому самому ворогу - Північній Кореї. Південна Корея має десятиліття розвідданих про Північну Корею, і ця інформація була б для нас надзвичайно цінною. Україна зараз отримує бойовий досвід на власному полі бою. Обмін цим досвідом та розвідданими був би взаємовигідним", - наголосив начальник ГУР МО України.
Раніше в ISW повідомляли, що увесь північнокорейський контингент чисельністю приблизно 12 тис. осіб, який наразі перебуває в Курській області, може бути вбитий або поранений до середини квітня 2025 року, якщо північнокорейські сили продовжать зазнавати нинішніх високих втрат. Наразі армія Північної Кореї втрачає близько 92 солдати щодня. Якщо такі темпи втрат збережуться - за фатальні 12 тижнів на Курщині не залишиться жодного військового КНДР.
Полонені бійці КНДР розповіли на допиті, як вони дісталися на війну. Солдати Північної Кореї не знали, куди їдуть, їх доставляли поромом і кораблем, а військових навичок на тренуваннях вони так не здобули.