«За нинішніх обставин говорити про припинення вогню просто нереалістично»
«Каштан»- оновлена версія такої важливої композиції. Сьогодні вона звучить по-новому — через рок, через біль і надію, через серце. Це пісня про наші міста. Про людей. Про мрію, яка не зникає… навіть під звуками сирен.
Офіцер Збройних сил Великої Британії Глен Грант, вважає, що участь армій країн Європи у бойових діях на території України - це всього лише питання часу: може рік, може два
Полковник у відставці ЗС Великої Британії Глен Грант вважає, що європейські війська рано чи пізно будуть воювати в Україні проти Росії. На його думку, це лише питання часу, бо вся ситуація вказує на таку тенденцію. Участь у бойових діях армій країн Європи станеться не завтра, на це може піти рік-два.
Таку думку Грант висловив в ефірі "Еспресо". Він пояснив, що Захід запізнюється з рішеннями, але все врешті складається так, як просить Україна.
Грант зауважив, що від початку великої війни західні країни намагались вгамувати російського президента Володимира Путіна й зупинити війну дипломатичними зусиллями. Як результат - згаяли на це купу часу.
Далі вони затягували з військовою допомогою Україні - а тепер опинились у ситуації, коли мусять її постачати, адже у Кремлі почали відкрито погрожувати іншим європейським державам. Також країни Європи не хотіли, щоб Україна била по військових цілях на території РФ - але багато країн змінили свою думку, аналізуючи ситуацію.
Тепер на порядку денному - обговорення того, чи посилати в Україну свої війська. Кожна держава вирішує це по-своєму і наразі все зводиться до присутності воєнних інструкторів. Але рано чи пізно ситуація складеться так, що вони будуть змушені воювати. На це, за прогнозом Гранта, знадобиться рік-два.
"Ми повільно, але впевнено рухаємося до того, що європейські війська будуть змушені брати участь у бойових діях. У мене немає жодних сумнівів щодо цього. На певному етапі це відбудеться", – сказав полковник.
Разом з тим він назвав альтернативний варіант. Це - пошук величезної кількості боєприпасів, величезної кількості обладнання, величезної кількості всього потрібного. Зокрема, їжі, мінометів, касок, одягу.
"Але це менш імовірно. Я думаю, що Росія так і продовжуватиме рухатися вперед, крок за кроком. Аж допоки ми не дійдемо до стадії, коли європейські столиці скажуть: "Досить, ми готові приєднатися до вас і воювати проти Росії". І це станеться", - запевнив Грант.
Зараз Україна переживає переламний момент щодо того, чи дозволять партнери завдавати ударів по російських військових об'єктах на території країни-агресора. І тут думки розділились Якщо, для прикладу, Італія і Бельгія проти цього, США - частково проти, то Велика Британія, Швеція, Франція - за. А дружня Литва дозволяє бити своєю не лише по Росії, а й по її країнах-партнерах, які підтримують вогнище війни, постачаючи Кремлю снаряди і ракети.
Естонія, Литва, Латвія, Франція до відправки військових в Україну, проте - не на полі бою. Кажуть, що можуть надіслати своїх військових в якості інструкторів або для служби у тилу. Це допоможе ЗСУ відправити більшу кількість своїх бійців на фронт, оскільки хтось вирішуватиме логістичні питання і вивільнить певну частину вояків.
Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський заявив, що позитивно ставиться до ідеї французького колеги Еммануеля Макрона щодо можливості відправки іноземних військ в Україну. За його словами західні військові могли б зайнятися навчанням українських солдатів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.