Британський полковник Грант: європейські війська будуть змушені воювати в Україні проти Росії

Читать на русском

Офіцер Збройних сил Великої Британії Глен Грант, вважає, що участь армій країн Європи у бойових діях на території України - це всього лише питання часу: може рік, може два

Читать на русском
Глен Грант
Полковник з Великої Британії Глен Грант упевнений, що Європа запізнюється зі своїми діями

Офіцер Збройних сил Великої Британії Глен Грант, вважає, що участь армій країн Європи у бойових діях на території України - це всього лише питання часу: може рік, може два

Полковник у відставці ЗС Великої Британії Глен Грант вважає, що європейські війська рано чи пізно будуть воювати в Україні проти Росії. На його думку, це лише питання часу, бо вся ситуація вказує на таку тенденцію. Участь у бойових діях армій країн Європи станеться не завтра, на це може піти рік-два.

Таку думку Грант висловив в ефірі "Еспресо". Він пояснив, що Захід запізнюється з рішеннями, але все врешті складається так, як просить Україна. 

Грант зауважив, що від початку великої війни західні країни намагались вгамувати російського президента Володимира Путіна й зупинити війну дипломатичними зусиллями. Як результат - згаяли на це купу часу. 

Далі вони затягували з військовою допомогою Україні - а тепер опинились у ситуації, коли мусять її постачати, адже у Кремлі почали відкрито погрожувати іншим європейським державам. Також країни Європи не хотіли, щоб Україна била по військових цілях на території РФ - але багато країн змінили свою думку, аналізуючи ситуацію.

Тепер на порядку денному - обговорення того, чи посилати в Україну свої війська. Кожна держава вирішує це по-своєму і наразі все зводиться до присутності воєнних інструкторів. Але рано чи пізно ситуація складеться так, що вони будуть змушені воювати. На це, за прогнозом Гранта, знадобиться рік-два. 

"Ми повільно, але впевнено рухаємося до того, що європейські війська будуть змушені брати участь у бойових діях. У мене немає жодних сумнівів щодо цього. На певному етапі це відбудеться", – сказав полковник. 

Разом з тим він назвав альтернативний варіант. Це - пошук величезної кількості боєприпасів, величезної кількості обладнання, величезної кількості всього потрібного. Зокрема, їжі, мінометів, касок, одягу.

"Але це менш імовірно. Я думаю, що Росія так і продовжуватиме рухатися вперед, крок за кроком. Аж допоки ми не дійдемо до стадії, коли європейські столиці скажуть: "Досить, ми готові приєднатися до вас і воювати проти Росії". І це станеться", - запевнив Грант. 

 Допомога партнерів

Зараз Україна переживає переламний момент щодо того, чи дозволять партнери завдавати ударів по російських військових об'єктах на території країни-агресора. І тут думки розділились Якщо, для прикладу, Італія і Бельгія проти цього, США - частково проти, то Велика Британія, Швеція, Франція - за. А дружня Литва дозволяє бити своєю не лише по Росії, а й по її країнах-партнерах, які підтримують вогнище війни, постачаючи Кремлю снаряди і ракети. 

Естонія, Литва, Латвія, Франція до відправки військових в Україну, проте - не на полі бою. Кажуть, що можуть надіслати своїх військових в якості інструкторів або для служби у тилу. Це допоможе ЗСУ відправити більшу кількість своїх бійців на фронт, оскільки хтось вирішуватиме логістичні питання і вивільнить певну частину вояків. 

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський заявив, що позитивно ставиться до ідеї французького колеги Еммануеля Макрона щодо можливості відправки іноземних військ в Україну. За його словами західні військові могли б зайнятися навчанням українських солдатів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.