Британські військові показали на що здатні танки Challenger 2, які передадуть Україні

У Великобританії продемонстрували можливості танків Challenger 2

Британські військові показали на що здатні танки Challenger 2, які передадуть Україні
Британські танки Challenger 2 передадуть Україні

Британські військові показали роботу танків Challenger 2, які невдовзі мають передати українській армії.

Як повідомили в Міністерстві оборони Британії, ескадрон важких броньованих машин надійде у рамках пакету значного бойового посилення, аби допомогти Україні протистояти вторгненню РФ і повернути свою територію.

"Ось хвилинка Challenger 2, який робить те, що в нього виходить найкраще", - вказали у міністерстві.

Що відомо про танки Challenger 2

Це основний танк сухопутних військ Великобританії, на озброєнні з 1994 року. Серійне виробництво припинилося в 2009 році, загалом було випущено понад 400 одиниць. На сьогодні у британських військах є близько 220 одиниць. Танки Challenger 2 були задіяні у місіях у Косові та Іраку.

Озброєння - 120-мм нарізна гармата, стабілізована у двох площинах. Підготовлений екіпаж здатний вразити до 7 цілей на хвилину. У боєкомплекті є бронебійні оперені підкаліберні та безосколкові фугасні снаряди.

Інші характеристики:

  • броня - протиснарядна комбінована "Дорчестер"
  • боєкомплект гармати - 52 снаряди
  • кулемети - 1×7,62-мм L94A1, 1×7,62-мм L37A2
  • швидкість по шосе - 56 км/год, по пересіченій місцевості - 40 км/год
  • запас ходу по шосе - 400 км, по пересіченій місцевості - 250 км

Головна специфіка - у гарматі. Незважаючи на загальний танковий калібр, вона особлива та використовує неуніфіковані з НАТО боєприпаси роздільного заряджання. Для порівняння американські Abrams та німецькі Leopard 2 мають однакову гармату Rheinmetall Rh-120. Це означає, що для Challenger 2 потрібні свої боєприпаси, як бронебійно-підкаліберні, так і осколково-фугасні, включаючи унікальні HESH - бронебійно-фугасні.

HESH-снаряди дозволяють знищувати укріплення та легкоброньовану техніку противника на відстані до 8 км, а також виводити з ладу танки за рахунок значних пошкоджень без пробиття броні. Їхня особливість полягає в тому, що вони "розмазують" вибухівку по броні, яка детонує і утворює сколи на її зворотній стороні. Тобто внутрішній простір танка вражають саме уламки броні.

Інша особливість - секретний рівень захисту. Все що відомо на сьогодні - це використання броні "Дорчестер", яка являє собою спеціальні пакети з керамічних і металевих елементів з вольфраму або збідненого урану. Такий захист є максимально ефективним як проти підкаліберних боєприпасів, так і проти кумулятивних.

Для Challenger 2 також розроблено додаткові модулі бронювання, які збільшують вагу з 64 до 75 тонн. Але посилена версія зменшує і так відносно низьку потужність двигуна та знижує маневреність бойової машини.

Нагадаємо, військова допомога Великої Британії виявляється більшою, ніж запитувала Україна. Кількість переданих ЗСУ танків Challenger 2 зросте вдвічі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube