На ці кошти ЄС планує профінансувати придбання пріоритетного військового обладнання для України
Перший транш у 1,4 мільярда євро із заморожених активів Росії Україна отримає на початку серпня. На ці кошти ЄС планує профінансувати придбання пріоритетного військового обладнання для України: ППО, боєприпасів для артилерії. Загалом у Європі заморожено близько 210 мільярдів євро активів Банку Росії, прибутками від яких скористається Україна.
Про надсилання першого траншу вже наступного тижня повідомив у вівторок, 22 липня, Високий представник Євросоюзу із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель. На пресконференції за підсумками засідання міністрів закордонних справ країн ЄС він сказав:
"Щодо доходів, я поінформував міністрів щодо прогресу у підготовці першого траншу у 1,4 млн євро, що, як очікується, відбудеться на початку серпня, наступного тижня".
За словами Борреля, ці кошти будуть спрямовані на закупівлю пріоритетного військового обладнання для України: засобів протиповітряної оборони, артилерійських снарядів та озброєнь в української промисловості. Він вважає, що це є найлогічнішим та найефективнішим шляхом, яким може піти ЄС, допомагаючи Україні.
Боррель також заявив, що наступна зустріч глав МЗС ЄС відбудеться у Брюсселі, а не в Будапешті. Так вирішили через позицію Угорщини щодо України, адже прем'єр Віктор Орбан без погодження з ЄС зробив так звану "миротворчу місію" до Москви та Пекіна. Саме тому Європейська комісія вирішила не проводити засідань у столиці Угорщини.
На саміті G7 в Італії у середині червня ухвалили рішення надати Україні кредит на 50 млрд доларів шляхом використання заморожених російських активів до кінця 2024 року. Це американський кредит, але він може бути доповнений європейськими грошима або національними внесками. Більша частина цих коштів зберігається у країнах ЄС. Загальна вартість заморожених активів російського Центробанку у світі становить за різними підрахунками від 260 до 350 мільярдів євро.
Нагадаємо, у США схвалили законопроєкт, який передбачає дозвіл на передавання Україні заморожених активів Росії. Україна в рамках цієї процедури може отримати майже $8 млрд. Росіянам це не сподобалось і вони заявили про нібито крадіжку грошей. Однак міністерка фінансів США Джанет Єллен пояснила, що використання конфіскованих російських активів для підтримки України не прирівнюється до крадіжки - всі дії щодо конфіскації активів є законними та відповідають міжнародному праву.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.