Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Завод у місті Костенц повернеться до виробництва снарядів після кількох десятиліть паузи у виробництві. Востаннє 122-мм снаряди тут виготовляли у 1988 році.
Болгарія, яка нещодавно визнала голодомор геноцидом українців, прийняла рішення про відновлення одного із найпотужніших у країні заводів із виготовлення 122-мм снарядів. Країна відновлює виробництво у Костенці заради потреб України.
Після простою у 35 років болгари вироблятимуть боєприпаси виключно для забезпечення Збройних сил України, пишуть у NYT.
Планується, що завод "Терем" у місті Костенц запрацює вперше з 1988 року, тому мешканці містечка радіють, що тепер у них будуть нові робочі місця.
Головною причиною відновлення потужностей цього заводу став підвищений попит на снаряди радянського зразка. Країни Заходу дуже зацікавлені у перемозі України над російським ворогом, тому погоджують фінансувати такого роду виробництво.
За даними видання, під час урочистої церемонії перерізання стрічки при запуску нової лінії виробництва були представники посольства США.
Вище керівництво Болгарії досі не має чіткої позиції щодо війни росії проти України. Приміром, болгарський президент Румен Радев неодноразово називав тимчасово окупований Крим "російською" територією. Навесні минулого року він виступив проти постачання болгарської зброї в Україну, пояснюючи своє рішення небезпекою втягнення Болгарії у війну.
По цій темі у президента Радева виникають постійні суперечності з українським МЗС та парламентською більшістю, де прихильники військової допомоги Україні чисельно перевершують союзників Радева.
У грудні болгарський парламент схвалив прямі постачання зброї Україні, за що президент Радев назвав депутатів паліями війни.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що Україна вперше отримала допомогу від Болгарії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.