Блінкен тисне на Байдена, щоб Україні дозволили бити американською зброєю по території РФ

Читать на русском

Зараз зростає тиск на США, щоб вони допомогли Україні завдавати ударів по військових об'єктах на території РФ

Читать на русском
Удари по рф
Блінкен готує офіційний документ Байдену щодо зняття обмежень

Зараз зростає тиск на США, щоб вони допомогли Україні завдавати ударів по військових об'єктах на території РФ

У Білому домі продовжуються дискусії щодо дозволу Україні бити американською зброєю по території Росії. Після поїздки до Києва держсекретар Ентоні Блінкен змінив свою позицію та закликає президента США Джо Байдена зняти це обмеження. Тиск щодо цього зростає.

Про це пише New York Times. Видання зазначає, що за ініціативи Держдепу наразі в адміністрації Джо Байдена тривають активні дебати про те, щоб дозволити українцям вражати ракетні та артилерійські пускові установки, розташовані безпосередньо під кордоном з Росією. За словами президента Володимира Зеленського, саме ці цілі зробили можливими останні територіальні здобутки Москви.

Пропозиція Блінкена, з якою він виступив після візиту до Києва минулого тижня, все ще перебуває на стадії формування. Видання пише, що наразі незрозуміло, скільки його колег з найближчого оточення Байдена підписалися під нею. За словами офіційних осіб, документ ще не був офіційно представлений президенту, який традиційно є найбільш обережним.

Речник Держдепу Метью Міллер відмовився коментувати внутрішні дискусії щодо української політики, зокрема звіт Блінкена після його повернення з Києва. Але посадовці, які брали участь в обговоренні, зазначили, що позиція Блінкена змінилася, оскільки росіяни почали новий наступ. Російські війська розмістили зброю прямо по той бік кордону з північно-східної України та націлили її на Харків, знаючи, що у відповідь українці зможуть використовувати лише неамериканські дрони та інші види озброєнь для задання ударів.

NYT нагадує, що протягом декількох місяців Україна посилює атаки на російські кораблі, нафтові об'єкти та електростанції, але робить це здебільшого за допомогою дронів власного виробництва, які не мають такої потужності та швидкості, як американська зброя. До того ж часто росіяни збивають українські безпілотники й ракети або збивають їх з курсу завдяки вдосконаленим методам радіоелектронної боротьби.

Зараз зростає тиск на США, щоб вони допомогли Україні завдавати ударів по військових об'єктах на території РФ, навіть якщо Вашингтон хоче зберегти свою заборону на атаку нафтопереробних заводів та інших об'єктів російської інфраструктури за допомогою зброї, наданої Штатами. Видання підкреслює, що Британія, яка зазвичай йде в ногу з Вашингтоном у питаннях військової стратегії, непомітно зняла свої власні обмеження, щоб її крилаті системи Storm Shadow можна було використовувати для ширшої націленості на Росію.

Зміна курсу може також вплинути на подальшу підготовку українських солдатів. Досі вони тренувалися на західному озброєнні на полігоні в Німеччині. Зараз США також розглядають можливість відправки своїх військових в Україну для навчання, що раніше Байден забороняв.

Удари по території РФ

США надають Україні зброю, але не дозволяють завдавати нею ударів по території РФ. Україна ж тисне на Вашингтон, щоб нарешті скасувати цю заборону, бо обмеження буквально зв'язують руки Україні.

Американські чиновники вже почали закликати уряд зняти це обмеження. Наприклад, днями голова комітету Палати представників із закордонних справ Майкл Маккол під час слухань в Конгресі США державному секретарю Ентоні Блінкену приніс карту, де показав, що росіяни розгортають на своїй території артилерію, ракети та війська для ударів по Україні, але вона не може їм належним чином відповісти.

Маккол підкреслив, що Конгрес США не накладав на Україну заборону використовувати американську зброю для ударів по РФ. Тому відповідальність цілком на Білому домі, в першу чергу - на "деескалаторі", раднику з нацбезпеки Джейку Саллівану.

Окрім того, американський сенатор Джим Ріш та спікер Палати представників США Майк Джонсон теж висловилися про необхідність дозволити Україні завдавати ударів американською зброєю по російській території. Так, Джонсон вважає, що саме Україна має приймати відповідні рішення. А Ріш каже, що удари по РФ необхідні для оборони України.

Нагадаємо, Великобританія першою надала дозвіл Україні бити своєю зброєю по території РФ і назвала його справедливим, бо Київ захищається від агресії й тому має бути сильним. Відповідний крок хочуть зробити й у Франції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.