Біженці з Афганістану незадоволені умовами життя в Україні

Глава афганської громади в Україні назвав умови проживання біженців дуже поганими

Біженці з Афганістану незадоволені умовами життя в Україні

В Україні проживає приблизно п'ять тисяч афганців. Дві тисячі з них наша країна погодилася прийняти після виведення американських військ з Афганістану і встановлення там влади Талібану. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на DW .   

Глава афганської громади в Україні Наїм Мохаммад за 33 роки життя в нашій країні встиг отримати українське громадянство. Він розповів, що його новоприбулим землякам в Україні доводиться несолодко. 

У таборах біженців місць не вистачає на всіх. В Україні немає дешевого або безкоштовного житла на такий випадок.

Є і проблеми із забезпеченням біженців відповідними документами.

а сьогодні міграційна служба видає тимчасові довідки про те, що людина звернулася за допомогою до держави Україна. Ці довідки діють три-чотири місяці, потім їх треба оновлювати.

Але людину можуть депортувати.І мої земляки, звичайно, не повертаються до Афганістану , а продовжують перебувати в Україні, оскаржуючи рішення в суді ", - розповів глава громади. 

За словами глави афганської громади, зняти квартиру афганцям з довідками від міграційної служби так само складно, як і знайти роботу. Поліцейські штрафують таких співробітників на ринках, штрафи становлять від 1,7 до п'яти тисячі гривень. 

"Тому, як не крути, я можу сказати, що в Україні умови для біженців дуже погані",- підсумовує Наїм. 

Також в афганській громаді не розуміють, як Україна буде приймати нових біженців з Афганістану.

Раніше Інформатор повідомляв, що Держсекретар США подякував Україні за допомогу в евакуації людей з Афганістану .

Також повідомлялося, що в МЗС повідомили про продовження евакуацію людей України з Афганістану, незважаючи на виведення військ США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

Фото Олександра Індюхова для dw.com

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube