"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Глава афганської громади в Україні назвав умови проживання біженців дуже поганими
В Україні проживає приблизно п'ять тисяч афганців. Дві тисячі з них наша країна погодилася прийняти після виведення американських військ з Афганістану і встановлення там влади Талібану.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на DW .
Глава афганської громади в Україні Наїм Мохаммад за 33 роки життя в нашій країні встиг отримати українське громадянство. Він розповів, що його новоприбулим землякам в Україні доводиться несолодко.
У таборах біженців місць не вистачає на всіх. В Україні немає дешевого або безкоштовного житла на такий випадок.
Є і проблеми із забезпеченням біженців відповідними документами.
"На сьогодні міграційна служба видає тимчасові довідки про те, що людина звернулася за допомогою до держави Україна. Ці довідки діють три-чотири місяці, потім їх треба оновлювати.
Але людину можуть депортувати.І мої земляки, звичайно, не повертаються до Афганістану , а продовжують перебувати в Україні, оскаржуючи рішення в суді ", - розповів глава громади.
За словами глави афганської громади, зняти квартиру афганцям з довідками від міграційної служби так само складно, як і знайти роботу. Поліцейські штрафують таких співробітників на ринках, штрафи становлять від 1,7 до п'яти тисячі гривень.
"Тому, як не крути, я можу сказати, що в Україні умови для біженців дуже погані",- підсумовує Наїм.
Також в афганській громаді не розуміють, як Україна буде приймати нових біженців з Афганістану.
Раніше Інформатор повідомляв, що Держсекретар США подякував Україні за допомогу в евакуації людей з Афганістану .
Також повідомлялося, що в МЗС повідомили про продовження евакуацію людей України з Афганістану, незважаючи на виведення військ США.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .
Фото Олександра Індюхова для dw.com