За словами президента, Європа надасть Україні розширений доступ до розвідданих, військових складів і нові ліцензії на ППО
Під час саміту у Парижі, який пройшов 27 березня, європейські лідери обговорили нові оборонні пакети для України. Про це розповів президент Володимир Зеленський. Він також зазначив, що протягом тижня у Києві відбудеться термінова зустріч країн щодо контингенту в нашій державі.
Про це глава держави написав у соцмережах та розповів під час брифінгу. Також було ухвалено рішення про продовження санкцій проти Росії.
За словами Зеленського, було домовлено терміново провести зустріч в Україні. Вона пройде у вузькому колі представників генштабів основних країн.
"Дуже вузьке коло буде основних країн, які 100% будуть готові до контингенту на території України. Не всі вони приїдуть, ми запрошуємо вузьке коло - Франція, Британія і Україна точно будуть", - сказав президент.
Він наголосив, що Європа зараз разом з Києвом працює над гарантуванням більшої безпеки для України та європейських народнів. Крім того, на зустрічі в Парижі серед головних тем були:
"Європа надасть Україні розширений доступ до розвідданих, військових складів і нові ліцензії на ППО" - зауважив Зеленський на брифінгу, розповідаючи про результати домовленостей.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга нещодавно заявив, що питання розміщення миротворчих сил в Україні фактично вже є вирішеним. Наразі тривають дискусії щодо форми, мандату, місць дислокації та кількості миротворців.
Президент Франції Еммануель Макрон пропонував різні варіанти розміщення миротворців. Приміром, в одному із них обговорювався варіант, коли миротворців могли б розмістити у Львові, Одесі та Києві. Французький президент наголошував, що важлива саме не кількість миротворців, а локаційно точне та грамотне їхнє розміщення для підтримки тривалого миру.
Згодом Макрон несподівано допустив, що миротворча місія може бути під мандатом ООН. Цей варіант також обговорювався у контексті забезпечення тривалого миру в Україні, й щоб не допустити повторного нападу РФ.
У розгортанні миротворчої місії в Україні зацікавився і Китай. Пекін у рамках переговорів у Брюсселі вже порушував питання розгортання власної місії, щоб зрозуміти, як до цього віднесуться у Європі. Китайські миротворці в Україні розглядалися у контексті більш прийнятного для РФ військового контингенту, адже європейські миротворці у РФ викликали різке заперечення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.