У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Вашингтон вважає, що техногігант порушує антимонопольне законодавство США
У вівторок, 12 вересня, у Вашингтоні відбудеться суд проти компанії Google. Позивачем виступає Міністерство юстиції США, яке звинувачує компанію в порушенні антимонопольного законодавства. Якщо заплановане вдасться реалізувати, судове рішення дасть можливість Білому Дому обмежити діяльність й інших технологічних гігантів.
Як повідомляє Finensial Times, адміністрація Байдена намагається взяти під більший контроль Big Tech компанії. Вашингтон вважає, що потрібно посилити регламентацію роботи корпорацій.
«На краще це чи на гірше, це випробування сформує думку про те, чи зможуть керівники агентств успішно протистояти великому технологічному Голіафу, чи вони програли», — підсумовує Майкл Керрієр, професор права в Університеті Ратгерса.
Якщо це вдасться, то наслідком може стати навіть поділ компанії на низку менших юридичних осіб, хоча такий варіант розвитку вважають малоймовірним. Альтернативою може бути постійний урядовий моніторинг за діяльністю Google чи нове правове поле, яке запобігатиме зловживанню. У Мінюсті вважають, що великі технологічні компанії мають бути більш підконтрольні, адже «технології — це нова нафта».
Вашингтон заявляє в суді, що Google уклав низку угод із технологічними компаніями, такими, як Apple, чи тими, які виготовляють пристрої на базі Android. За умовами цих домовленостей їхня пошукова система має бути помітною, коли користувачі вмикають свій смартфон або відкривають браузер. Мінюст вважає це проявом недобросовісної конкуренції, які дали можливість витіснити з ринку конкурентів.
Компанія стверджує, що техногіганти самі пропонували їй варіанти угод та допускали до торгів інші компанії, крім Google. Крім того, у багатьох випадках виробникам мобільних телефонів надавали іншим пошуковим системам різну ступінь помітності. Google порівнює контракти з угодами, які харчові компанії укладають, щоб отримати помітне місце на полицях супермаркетів — це звичайна практика в США й може суттєво порушити плани обвинувачення.
Google також стверджує, що користувачі можуть переключитися на іншу пошукову систему. Щоби протидіяти цьому Міністерство юстиції має намір запросити експертів із поведінки, які доводять, що мало хто взагалі коли-небудь думав, що можна змінити налаштування за замовчуванням на своїх телефонах. Фактично це виключає пошукових конкурентів Google.
«Google стверджує, що виграв завдяки перевагам свого продукту, але уряд може відповісти, що споживачі не мали можливості побачити інші продукти та прийняти рішення. Я думаю, що це буде закрита справа в суді», — сказав Finensial Times Джон Коффі, професор Колумбійської юридичної школи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.