Безкоштовне житло для українців у Чехії: як його отримати та які є нюанси

Житло надається на обмежений період, і подовжити термін проживання вже не вийде

Українські біженці в Чехії
Виключення на безкоштовне проживання після 150 днів є тільки у вразливої категорії

В Чехії українським біженцям буде надаватися безкоштовне житло на термін до 150 днів. Зареєструватися можна через Крайові центри допомоги Україні (KACPU). За наявності вільних місць житло надається в Кладні та в Кутній Горі.

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. Зауважується, що державне гуманітарне житло надається як первинна допомога особам, які рятуються від збройної агресії рф і ще не знайшли собі житло в Чехії.

Така допомога надається за наявності вільних місць та подання заяви на таке житло через Крайові центри допомоги Україні (KACPU). З 1 вересня 2023 року житло може бути надане в будь-якому населеному пункті в Кладні та Кутній Горі за умови наявності вільних місць. Перебувати в гуманітарному житлі можна 150 днів з наступного дня після дати надання першого тимчасового захисту. Після закінчення цього терміну право на державне гуманітарне житло втрачається автоматично.

Категорії вразливих осіб мають право проживати в гуманітарному житлі безкоштовно і після закінчення 150 днів. До таких категорій відносяться:

  1. особи віком до 18 років;
  2. особи, які старше 65 років;
  3. особи, які доглядають за дитиною віком до 6 років;
  4. люди, які мають посвідчення особи з інвалідністю (в т.ч. особи, які доглядають за особою з інвалідністю);
  5. особи, які навчаються в Чехії у віці до 26 років;
  6. вагітні жінки.

Якщо термін дії Вашого тимчасового захисту закінчився або українець раніше відмовився від нього, він не матимете права на отримання безкоштовного гуманітарного житла знову. Більше інформації можна знайти на офіційному веб-порталі для іноземців, які проживають або бажають жити на території Чехії.

Тимчасовий прихисток українців у Чехії: що треба знати

Після початку повномасштабної війни понад 360 тисяч громадян України знайшли прихисток у Чехії. І отримали право оформлювати тимчасовий захист. МВС Чехії повідомляє, що для продовження тимчасового захисту в країні українським переселенцям потрібно зареєструватися онлайн та обов’язково з’явитися до відділення Департаменту з питань притулку й міграційної політики (OAMP), яке особа обрала під час реєстрації на отримання тимчасового захисту (візової наклейки), до 30 вересня.

Зареєструватися можна онлайн за посиланням. Якщо цього не зробити, термін дії тимчасового захисту закінчиться. І буде втрачена можливість отримати гуманітарну допомогу, допомогу з житлом, доступ до ринку праці та медичного страхування. На офіційному веб-порталі для іноземців, які проживають або хочуть жити в Чеській Республіці, є відповіді на найпоширеніші запитання, що стосуються отримання тимчасового захисту в цій країні. Зараз чеський Уряд розробляє законопроект щодо продовження тимчасового захисту українським громадянам до кінця березня 2025 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube