Без F-16 Україна не зможе нічого протиставити російським плануючим бомбам — The Sunday Times

Читать на русском

Модифіковані боєприпаси радянських часів, з оперенням та супутниковою навігацією, змінюють хід війни на користь кремля

Читать на русском
ФАБ та КАБ
Бомби занадто швидкі аби їх можна було знищувати ППО

Модифіковані боєприпаси радянських часів, з оперенням та супутниковою навігацією, змінюють хід війни на користь кремля

Нищівна сила плануючи бомб на фронті залишає мізерні шанси на виживання для українських вояків. Бомби, які рухаються на великій швидкості та на відносно короткій дистанції, перехопити неможливо. Щоб вирівняти ситуацію на фронті Україні потрібні засоби ППО, які знівелюють цю перевагу росіян, зокрема літаки F-16 з протиповітряним озброєнням

Британське видання The Sunday Times зазначає, що використання плануючих бомб, маса яких варіює від 250 кілограмів до 1,5 тони, дає можливість росіянам ефективно нищити українські укріплення. Виживання українських військових під ударами цих засобів ураження перетворюється на питання випадку. У зв’язку із цим навіть побудова трьох ліній укріплень, протяжністю майже дві тисячі кілометрів може не дати очікуваного ефекту.

Використання росією плануючих боєприпасів

Росія володіє старими запасами авіаційних бомб, які не може використовувати за традиційною для кремля схемою «килимових бомбардувань» через страх ураження літаків протиповітряною обороною. З минулого року вони почали використовувати керовані авіаційні бомби (КАБ) та фугасні авіабомби (ФАБ), оснащені навісом із крилами та системою керування та наведення, на зразок американських JDAM. Плануючі боєприпаси дають можливість бомбардувальникам атакувати цілі з дистанції до 50 км, за межами ураження українського ППО. Кремль оголосив про намір масово продукувати також тритонні авіабомби, а на 2025 рік заплановано випуск плануючих авіабомб із касетним боєприпасом.

За минулий тиждень рф скинула приблизно 700 плануючих бомб, одна з них завдала великих руйнувань у Харкові, вбивши одну людину й поранивши ще 19. Від ФАБів та КАБів страждають прикордонні міста в Сумській області. Саме застосування плануючих бомб стало одним із чинників, які дали росіянам захопити Авдіївку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.