Без "Буч Комбуч" та меню "Залужному смачно". В Раді хочуть заборонити "патріотичні" торговельні марки

Парламентарі вважають, що спекулювати на трагедії та героїзмі українців - неетично

"патріотичні" торгові марки
Під час війни стали популярними "патріотичні" торгові марки

У Верховній раді з'явився законопроєкт, який хоче заборонити "патріотичні" торговельні марки. Якщо парламентарі проголосують за нього, то виробникам і комерсантам не дозволять використовувати назви військової техніки, імена командувачів, деякі географічні назви та ще багато чого у своїй продукції. 

Про це стало відомо із законопроєкту №9216, опублікованому на сайті Верховної Ради України. 

Його ініціатори - Ірина Геращенко, Марія Іонова, Володимир Ар'єв, Софія Федина та деякі інші нардепи. Його повна назва звучить так - "Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження використання патріотичної тематики при реєстрації торговельних марок та в рекламі". 

Автори зазначають, що іноді іронічна продукція або реклама викликає позитивні колективні емоції, і це добре. Проте, виробники часто втрачають почуття міри і спекулюють на святому. А це - неетично. 

"Прикро, що в маркетингових комунікаціях виробники споживчих товарів та послуг вдаються до недоречного використання трагічних подій війни, назв постраждалих міст, патріотичних закликів і військових вітань. Ідеться про реєстрацію торговельних марок алкогольних напоїв, продуктів харчування, інших товарів (ТМ Героїчна Буча Комбуча зі смаком цитрусу, насіння редису "Азовсталь" та інші приклади), назви акцій для клієнтів, слогани реклами, які застосовують чи обігрують воєнну тематику у необережний, а подеколи і просто у неприпустимий спосіб. На жаль, у таких випадках професійна етика часто не спрацьовує, аби виставити необхідні бар’єри при прийнятті рішень про назви товарів чи запуск рекламних кампаній, знижок, акцій з використанням понять, подій і назв, які мають трагічну конотацію або вимагають особливої шани", - йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Без "Буч Комбуч" та меню "Залужному смачно". В Раді хочуть заборонити "патріотичні" торговельні марки 1

Що може потрапити під заборону

Не можуть одержати правову охорону та не можуть бути зареєстровані як торговельні марки позначення, що:

  • відтворюють повністю чи частково назви подій, пов’язаних зі здійсненням заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування російської збройної агресії;
  • відтворюють назви населених пунктів та місцевостей, постраждалих унаслідок російської збройної агресії, а також місць (населених пунктів чи їх частин), що є загальновизнаними символами стійкості та героїзму Українського народу (крім випадків використання таких назв в адресах, а також реклами торговельних марок, зареєстрованих до 24 лютого 2022 року);
  • містять згадування бойових дій та військових операцій, за можливості їх ідентифікації на місцевості, пов’язаних із здійсненням заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування російської збройної агресії;
  • відтворюють найменування виробників, назв типів і видів озброєння, військової і спеціальної техніки;
  • відтворюють назви родів військ, військових підрозділів Збройних Сил України, інших створених відповідно до законів України військових формувань (підрозділів);
  • відтворюють привітання, які визначені законодавством як офіційні для Збройних Сил України, інших створених відповідно до законів України військових формувань. 

Без "Буч Комбуч" та меню "Залужному смачно". В Раді хочуть заборонити "патріотичні" торговельні марки 2

Феєрверки й поїздка на даху трамвая - теж поза законом 

Останніми днями у ВР приймають чимало "заборонних" рішень або ж роблять суворішим покарання за правопорушення. Зокрема, народні депутати  заборонили продаж салютів, феєрверків і петард. Адже в часи війни нам і буз них вистачає вибухів і шуму. 

Також Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує парламентарям підтримати за основу законопроєкт №6164, який передбачає підвищення розміру штрафів за порушення правил користування громадським транспортом у кілька разів. Зокрема, за побиття вікон в автобусі треба буде заплатити до 67 тисяч гривень, а за проїзд на даху трамвая - майже 27 тисяч. 

Щодо дозволів, то у ВР проголосували за те, що людина може не платити податок за нерухомість, якщо її житло зруйнувала війна і вона може це довести. Також парламентарі хочуть дозволити в Україні реєстрацію одностатевих партнерств, і перша перемога на цьому "фронті" вже є.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube