Бережемо тепло: 7 порад від фахівців, як знизити витрати за енергію в опалювальний сезон

Читать на русском

Енергозберігаюча плівка за радіаторами та багатотарифні лічильники допоможуть суттєво зекономити в оплаті тепла

Читать на русском
Батарея, кіт
Опалювальний сезон можна зробити дешевшим, навіть вдавшись до простих хитрощів

Енергозберігаюча плівка за радіаторами та багатотарифні лічильники допоможуть суттєво зекономити в оплаті тепла

Цей опалювальнй сезон може видатись нелегким, адже війна триває та обстріли ворога можуть завдати енергоструктурі проблем. Тому фахівці радять за можливості зробити усе, щоб максимально зберегти тепло у домівках. Іноді цьому допоможуть прості й нехитрі трюки. 

Про збреження тепла у квартирах та будинках розповіли експерти. Санні Соланкі, інженер з Великобританії, каже, що насамперед варто оглянути розташування меблів у приміщенні. А український енергетик Ігор Черкашин підказав, які лічильники вигідніше придбати, щоб платити за тепло менше. Для цього спробуйте наступне:

1. Перемістіть меблі якнайдалі від батарей. На перший погляд це може видатись дивним. Адже ми думаємо, що чим ближче диван чи крісло до батараї - тим нам тепліше. Але меблі, особливо громіздкі, насправді перешкоджають циркуляції тепла у приміщенні. 

2. Заберіть повітря з батарей. Повітряні "корки" і "кишені" не дозволяють батареї нагріватися рівномірно. І таким чином ви витрачаєте багато енергії намарно. 

3. Встановіть термостатичні вентилі радіатора (TRV). Вони автоматично регулюють потік гарячої води в батареї, тому у вас завжди буде бажана температура в кімнаті. Ви можете налаштувати різну температуру для спальні і вітальні. А приміщення, яке немає потреби опалювати - вимкнути. 

4. Не опалюйте усі приміщення. Для тих, хто має можливість це регулювати, це дасть суттєву економію. Адже частина будинку буде грітися від сусідніх кімнат. І, якщо ви не користуєтесь якимись приміщеннями, то і обігрівати їх повноцінно та постійно немає потреби. Однак  у період сильного похолодання програівати їх все ж періодично треба. 

5. Подбайте про багатотарифний лічильник. Якщо мати такий пристрій та вмикати енерговмісні побутові прилади вночі, коли електрика дешевша на 50%, то це суттєво знизить суми у платіжках. Щоправда, лічильник сам по собі не є дешевим. Але за один сезон цілком себе окуповує.  Такий лічильник виправдає свою вартість менш ніж за рік, зауважив фахівець.

6. Встановіть світильники з датчиками руху та з функціями вимірування. Якщо ви користуєтесь обігрівачами та котлами, що працюють на електриці, то подбайте про економію електроенергії в такий спосіб. Регулювання інтенсивності світла в залежності від добового часу або індивідуальних особливостей приміщення також допоможе платити менше за комуналку. 

7. Користуватися розподільниками витрат тепла на радіаторах. Цей прилад вимірює температуру самої батареї та повітря в кімнаті, а датчики обраховують реальну витрачену кількість виділеного тепла з батареї. Дані зберігаються в пам’яті пристрою. На основі показників розподільників та загальнобудинкового лічильника і вираховується сума. 

А що буде з тарифами

Тарифи на опалення у сезоні-2023, який вже розпочався, мають залишитися незмінними. Уряд не скасовував дію мораторію на підвищення цін на послуги житлово-комунального господарства під час воєнного стану. Тож в листопаді українці мають отримати платіжки з плюс-мінус такими ж цінами, як торік та до російського вторгнення. 

Тариф на одну гігакалорію тепла може коливатися в залежності від постачальника на 10-50 гривень. Однак в середньому він складає близько 1 700 гривень. Вартість газу також має залишатися незмінною. Наразі вона зафіксована на рівні 7,96 гривень за один кубометр.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.