Байден закликав встановити перемир'я в секторі Гази: про який термін ідеться

Президент США висловив підтримку ідеї встановлення перемир'я між Ізраїлем та ХАМАС для звільнення захоплених бойовиками заручників

Байден пропонує шеститижневе перемир'я
Президент США наполягає на шести тижнях тиші

Президент Сполучених Штатів Джо Байден висловив підтримку ідеї встановлення шеститижневого перемир'я між Ізраїлем та ХАМАС, щоб створити можливість для звільнення захоплених бойовиками заручників. Він додав, що "ключові елементи угод уже на столі". І сказав, що США "зроблять усе можливе, щоб вони реалізувалися".

Як пише Bloomberg, про це Байден заявив після зустрічі з королем Йорданії Абдаллою II у Білому домі. Президент США відзначив, що така пауза може принести негайний та тривалий період спокою в Газі, мінімум на шість тижнів, що дозволить використати час для будівництва стійких рішень. Він підкреслив, що "ключові елементи угод уже на столі", зазначивши, що США зобов'язані зробити все можливе для їх реалізації.

Зустріч Байдена та Абдалли відбулася на фоні загострення ситуації щодо можливого наступу Ізраїлю на місто Рафах. Це загрожує подальшим зростанням напруженості та гуманітарної кризи в регіоні. Президент США підкреслив, що вони з королем обговорили ситуацію в Рафаху та шляхи доставки більшої допомоги в Газу.

Раніше у неділю Байден казав ізраїльському прем'єру Біньяміну Нетаньяху, що військова операція в Рафаху не повинна продовжуватися без надійного плану захисту та підтримки палестинців, які знаходяться там у притулку. Хоча за даними ЗМІ, глава Білого дому в особистих розмовах висловлюється зневажливо щодо дій Нетаньяху, але це не впливає на політику США щодо Ізраїлю та Гази.

Ізраїль та ХАМАС: останні новини

1 лютого Ізраїль та ХАМАС досягли попередніх домовленостей щодо нового перемир'я. Воно передбачає звільнення заручників. Представник Міністерства закордонних справ Катару Маджед аль-Ансарі повідомив, що перемовини відбувались за посередництва його країни, Ізраїлю, США та Єгипту.

Однак пізніше стало відомо, що в Ізраїлі вважають, що угоду з ХАМАС навряд чи вийде укласти найближчим часом. Кабінет міністрів країни досі не отримав на розгляд жодного плану угоди про звільнення заручників. Не факт, що такий документ взагалі коли-небудь ухвалять.

В Україні тим часом головний театр бойових дій 2024 року перенесеться на Чорне море. Чи вдасться Україні відстояти здатність експортувати сільгосппродукцію без "зернової угоди", з якої рф вийшла ще у липні 2023-го, - розмірковує головний редактор Інформатора Андрій Хрустальов.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube