Поліція має право примусово вилучати дітей з небезпечних зон, а їхні батьки будуть притягнуті до відповідальності
Міністерство внутрішніх справ наголошує на відповідальності батьків, які свідомо наражають життя своїх дітей на небезпеку, залишаючись з ними в зонах активних бойових дій. Законодавством передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність за таке недбале ставлення до безпеки неповнолітніх. Працівники поліції мають право притягувати батьків до відповідальності, якщо ті відмовляються евакуювати дітей з небезпечних районів.
Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко в інтерв’ю "Укрінформу". За її словами, небажання батьків евакуювати дітей із зони активних бойових дій змушує правоохоронців вдаватися до примусових заходів.
Працівниця МВС наголосила, що першому місці завжди стоїть безпека дітей, а не покарання їхніх батьків. Однак, якщо батьки свідомо ігнорують свої обов’язки, до них можуть бути застосовані адміністративні стягнення.
Попри численні застереження та прохання евакуюватися, деякі громадяни продовжують залишатися в регіонах, що межують з зоною бойових дій. Попри всі зусилля поліції та інших служб, переконати деяких людей покинути небезпечні райони не вдається.
"Працівники поліції, ризикуючи власним життям, виїжджають у ці регіони і здійснюють евакуацію мирного населення, насамперед дітей і людей похилого віку. Ми проводимо масштабну інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо цього, але бувають випадки, коли дорослі, також батьки з дітьми, справді відмовляються від евакуації", – зазначає Павліченко.
Заступниця очільника МВС пригадала трагічний випадок смерті 6-річної дівчинки від серцевого нападу, рідні якої відмовилися виїжджати з Авдіївки, якого можна було б уникнути, якби дорослі вчасно погодилися на евакуацію.
"Хотілося б, звісно, щоб таких випадків було менше. І також, щоб люди розуміли й усвідомлювали небезпеку, особливо якщо в родині є дитина, і погоджувалися на евакуацію", – додала вона.
7 серпня триває евакуація дітей з 28 населених пунктів Донеччини. До евакуації з Лиманської, Іллінівської, Мирноградської, Гродівської, Новогродівської, Селидівської та Курахівської територіальних громад залучені 20 евакуаційних груп поліції та ДСНС. Виїзд дітей з рідними відбувається виключно на броньованому транспорті, оскільки на території цих громад окупанти активно застосовують FPV-дрони. Також для пасажирів передбачений спеціальний захист – шоломи та бронежилети.
Раніше відбулася евакуація громадян з населених пунктів, які знаходяться в зоні бойових дій на Харківщині. Через російський наступ, який почався 9 травня, довелося виїхати вже понад 4500 людям, зокрема й дітям. Рятувальники, поліцейські та представники місцевих громад продовжують оповіщувати населення про необхідність евакуюватись з прикордонних населених пунктів, після чого супроводжують мешканців до проміжних евакопунктів.
В березні через складну безпекову ситуацію 54 дитини з трьох населених пунктів Шосткинського району Сумської області були евакуйовані до безпечних місць. Дітей разом з їхніми батьками або законними представниками перевезли до різних областей України, які готові їх прийняти.