Балістична ракета чи ударний безпілотник: Гуменюк пояснила, чому українцям не варто знати причини повітряних тривог

Речниця ОК "Південь" розпоіла, як краще поводитися під час повітряної тривоги

Наталія Гуменюк
Речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк

На початку червня Україну сколихнула новина про загибель 3 людей біля зачиненого укриття в Києві. На тлі цієї трагедії люди почали замислюватись, як краще пересидіти загрозу - вдома, у коридорі чи бігти в укриття.

Речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк прокоментувала ситуацію зі сховищами в Україні. Вона зробила це в етері телемарафону.

Пересидіти вдома чи бігти до сховища

Гуменюк порадила у разі повітряної тривоги йти до укриття, а не сидіти вдома. За її словами, правило "двох стін" краще використовувати у критичних ситуаціях. Адже будинки не можуть захистити людей так надійно, як повноцінне укриття.

"Правило "двох стін" може більш-менш допомогти у тому випадку, коли відбуваються обстріли, як у Херсоні – у безпосередній близькості, і це відбувається дуже раптово. Коли навіть не можна попередити про артилерійський, або мінометний обстріли", – зазначила капітан 1-го рангу Гуменюк.

Українцям не варто знати причини повітряних тривог

На думку Гуменюк, не варто у подробицях вказувати причини повітряних тривог. Як пояснила речниця ОК "Південь", коли жителі України знають, чим саме атакує ворог (балістика, "Шахеди", "Кинджали" тощо), вони через це можуть нехтувати правилами безпеки та гаяти час.

За її словами, укриття – це збереження життя. Гуменюк закликала перевіряти, у якому стані знаходяться сховища. Вона наголосила на необхідності переходити саме до укриття, коли лунає повітряна тривога.

Балістична ракета

Балісти́чна ракета - різновид ракетної зброї. Велику частину польоту здійснює некеровано балістичною траєкторією, на яку впливає лише аерогідродинамічний опір.

Потрібні швидкість і напрямок польоту балістичній ракеті надає на активній ділянці польоту система керування польотом ракети. Велика дальність (понад 5000 км) зумовлює вихід за межі атмосфери в середній ділянці траєкторії. Після вимкнення двигуна залишок шляху бойова частина, що є корисним навантаженням ракети, рухається балістичною траєкторією. Балістичні ракети можуть бути багатоступеневими, у цьому разі після досягнення заданої швидкості, відпрацьовані ступені відкидаються. Така схема дозволяє зменшити поточну вагу ракети, тим самим дозволяючи збільшити її швидкість.
Балістична ракета підводних човнів UGM-73 «Посейдон»

Балістичні ракети можуть запускатися з різноманітних пускових установок: стаціонарних - шахтних або відкритих, мобільних - на базі колісного або гусеничного шасі, літаків, кораблів і підводних човнів. За відстанню застосування балістичні ракети поділяються на стратегічні і тактичні. Приблизний поділ ракет за дальністю польоту:

  • Балістична ракета малої дальності ( 250—1000 км).
  • Балістична ракета середньої дальності (1000 — 2500 — 4500 км).
  • Міжконтинентальна балістична ракета (4500—6000 км).

Міжконтинентальні ракети і ракети середньої дальності часто використовують як стратегічні та оснащують ядерними боєголовками. Їхньою перевагою перед літаками є малий час підльоту (менш ніж пів години за міжконтинентальної дальності) і велика швидкість головної частини, що дуже ускладнює їхнє перехоплення навіть сучасною системою ПРО.

Перші теоретичні роботи, пов'язані із зазначеним класом ракет, провів К. Е. Ціолковський, що з 1896 року систематично розробляв теорією руху реактивних апаратів. 10 травня 1897 року в рукописі «Ракета» К. Е. Ціолковський вивів формулу (формула Ціолковського), яка встановила залежність між:

  • швидкістю ракети в будь-яку мить, що розвивається під впливом тяги ракетного двигуна;
  • питомим імпульсом ракетного двигуна;
  • масою ракети в початковий і кінцевий миті часу.

Робота команди Вернера фон Брауна дозволила німцям розробити і освоїти повний цикл технологій, необхідних для виробництва балістичної ракети Фау-2 (V2), що стала не тільки першою у світі бойовою балістичною ракетою серійного виготовлення, а й першою отримала бойове застосування (8 вересня 1944 року). Надалі, Фау-2 стала відправною точкою та основою для розвитку технологій ракет-носіїв народногосподарського призначення і бойових балістичних ракет, як в колишньому СРСР, так і в США, які незабаром стали лідерами в цій галузі.

Нагадаємо, в Дніпропетровській обласній раді закликають українців не нехтувати сигналами повітряної тривоги цієї ночі. Є загроза нових ударів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube