Це є підставою для розширення санкцій
Президент США Джо Байден оголосив режим надзвичайної ситуації в сфері національної безпеки у зв'язку з діями Росії. Це є підставою для розширення санкцій.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Білого дому і американські ЗМІ.
"Я видав указ про національну надзвичайну ситуацію у зв'язку з нетиповою і надзвичайною загрозою національній безпеці, зовнішній політиці та економіці Сполучених Штатів, яку представляють певні згубні дії уряду Російської Федерації", - йдеться в листі Байдена Конгресу США.
У листі також йшлося про те, що Росія прагнула "підірвати проведення вільних і справедливих демократичних виборів", займалася "озлобленою кібердеятельністю", націлилася на журналістів і інакодумців за межами своїх кордонів, а також порушила міжнародне право.
У США запрвадження подібних режимів НС дозволяє президентові країни вживати додаткових заходів щодо вирішення тієї чи іншої проблеми. Скасувати режим НС, якщо він вважатиме це за необхідне, може Конгрес. В даний час в США діють понад 30 подібних режимів НС.
Згідно із законодавством США, запровадження режиму НС у сфері національної безпеки є підставою для впровадження санкцій. При цьому напередодні Байден вже підписав указ про запровадження низки нових санкцій відносно Росії.
Санкції запроваджуються проти 32 юридичних і фізичних осіб, які здійснювали спрямовані урядом Росії спроби вплинути на президентські вибори в США 2020 року, а також інші акти дезінформації і втручання.
За інформацією Мінфіну США, до списку санкцій потрапив перший заступник керівника адміністрації президента РФ Олексій Громов, який, за оцінкою Вашингтона, курирував діяльність прокремлівських ЗМІ, спрямовану на створення внутрішньополітичної напруженості в США "шляхом дискредитації виборчого процесу в США у 2020 році".
Крім того, США розширили список санкцій, пов'язаний з приєднанням Криму і будівництвом Кримського мосту. До санкційного списку , зокрема, потрапили міністр майнових і земельних відносин Криму Лариса Кулинич, голова кримського управління МВС Павло Каранда, начальник УФСБ по Криму і Севастополю Леонід Михайлюк, голова регіонального управління СК в Криму Володимир Терентьєв. Крім того, до переліку включені компанії, які проектували і будували Керченський міст, в тому числі "Ленпромтранспроект" і Дирекція з будівництва залізниці Беркакит - Томмот - Якутськ. Санкції запровадили і проти глави «Мостотресту» Леоніда Риженькіна.
Також США внесли шість російських технологічних компаній до "чорного списку" за підтримку кіберпрограмм розвідувальних служб Росії, повідомив Білий дім. За даними Білого дому, ці компанії потрапили до санкційного списку "за операції в технологічному секторі економіки Російської Федерації".
Крім того, банкам США з 14 червня заборонено брати участь у первинних розміщеннях держборгу РФ.
Сполучені Штати вирішили вислати з країни десять співробітників дипмісії РФ у Вашингтоні, включаючи тих, кого американська сторона називає представниками російської розвідки.
Жорстка позиція адміністрації Байдена щодо Росії відбувається в ході ескалації напруженості між США і Росією протягом перших трьох місяців перебування Байдена на посаді президента.
Нагадаємо, раніше Байден назвав Путіна вбивцею у своєму першому інтерв'ю після вступу на посаду. Путін відповів Байдену дитячої приказкою: "Хто як обзивається, той сам так і зветься". Але крім цього, він вийшов з карантину, зробив собі щеплення від COVID-19 і перекинув тисячі російських військовослужбовців і техніки до кордону з Україною.
Крім того, минулого тижня Путін підписав зміни до конституції Росії, які дозволять йому залишатися при владі до 2036 року. Йому тоді буде 83 роки.
Наразі українська влада говорить, що існує реальна загроза повномасштабної війни з РФ. Експерти відзначають, що російське військове нарощування поблизукордонів України перевищило рівень 2014 року, коли сталася окупація Криму та йшла гаряча фаза війни на Донбасі.
Директор ЦРУ США Вільям Бернс вважає,що нарощування Росією військової присутності на кордонах України, серед іншого, може мати на меті військове вторгнення.
"Нарощування Росією військової сили в Криму і вздовж кордону з Донбасом викликає занепокоєння. Це може бути комбінацією декількох речей: способом залякування керівництва України і сигналом Сполученим Штатам, але це нарощування вже досягло такого рівня, що воно створює основу для обмеженого військового вторгнення. Це повинно бути сприйнято дуже серйозно не тільки США, але і нашими союзниками"- сказав Бернс.
Представниця МЗС Росії Марія Захарова заявила Москва "невідворотно відреагує" на американські санкції.
"Подібне агресивна поведінка, безумовно, отримає рішучу відсіч. Відповідь на санкції буде невідворотною. У Вашингтоні повинні усвідомити, що за деградацію двосторонніх відносин доведеться розплачуватися. Відповідальність за те, що відбувається цілком на Сполучених Штатах Америки", - сказала вона.
Захарова також згадала про ядерну зброю.
"Такий курс - підкреслювали також неодноразово - не відповідає інтересам народів двох провідних ядерних держав,які несуть історичну відповідальність за долю світу. У телефонній розмові з президентом Росії Джо Байден висловлював зацікавленість в нормалізації російсько-американських відносин. Але дії його адміністрації свідчать про зворотнє" , - заявила вона.
Також Інформатор писав, що раніше в Європарламенті закликали до жорстких санкцій проти Росії .