"Бабло рулить": українців обурила підставка для алкоголю "Бахмут"

Читать на русском

На деяких сайтах вже прибрали оголошення про продаж підставки для алкоголю "Бахмут"

Читать на русском
Скандал
В Україні продають алкогольні сувеніри "Бахмут"

На деяких сайтах вже прибрали оголошення про продаж підставки для алкоголю "Бахмут"

В Україні намагаються заробити гроші, спекулюючи на темі війни. Торгаші вирішили використати образ міста-фортеці. На сайтах деяких магазинів пропонують купити штоф "Бахмут" для алкогольних напоїв. Людей обурила така "креативність".

Виріб виконано у формі стенда з назвою міста, українським прапором на вершині та підставкою внизу, на якій стоїть військова бронетехніка, теж зі стягом. На звороті — пляшка і шість чарок. Такий сувенір отримав назву Штоф "Бахмут" БПМ-1. Висота виробу складає 47 сантиметрів, довжина 23 сантиметри, ширина 27 сантиметрів. Виготовлений із гіпсу, використана акрилова водостійка фарба.

Ось так виглядає скандальний штоф "Бахмут" за 1 400 гривень 
Ось так виглядає скандальний штоф "Бахмут" за 1 400 гривень 

 

Торгують не лише підставками для алкоголю про Бахмут, а й острів Зміїний
Торгують не лише підставками для алкоголю про Бахмут, а й острів Зміїний

Охочі можуть придбати подібну підставку для алкогольних напоїв за ціною від 1 000 гривень. При продажу товару в комплектацію пляшка та чарки не входять. Продукцію можна побачити на відомих сайтах, хоча на деяких вказується, що товар вже знятий. У коментарях до опису товару люди обурюються через бажання деяких хайпувати на темі війни. 

Коментарі користувачів Facebook щодо продажу сувеніра
Коментарі користувачів Facebook щодо продажу сувеніра

Подібна продукція може вийти маркетологам та виробникам "боком". У Держпродспоживслужбі нагадали, що зловживання темою війни є порушенням законодавства.

Спекулянтам на війні можуть відмовити в реєстрації ТМ і не тільки

В Українському національному офісі інтелектуальної власності та інновацій зазначили, що спекуляція на символах війни є неприпустимою. Їх використання у маркетингових стратегіях брендів може сприйматись суспільством як комерціалізація болю українців.

"Відповідно до пункту 1 статті 5 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" правова охорона надається торговельній марці, яка не суперечить публічному порядку, загальновизнаним принципам моралі, вимогам Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" та на який не поширюються підстави для відмови в наданні правової охорони, встановлені цим Законом", - заявили у відомстві.

З огляду на зазначене, за такими торговельними марками буде прийматись рішення про відмову в реєстрації торговельної марки через невідповідність позначення умовам надання правової охорони. Надіслати інформацію про такі заявки можна на електронну пошту: office@nipo.gov.ua або за телефонами: +380 (44) 494-06-52, +380 (44) 494-05-46.

Раніше ми писали, чому людям не сподобалась назва пива "Герої не вмирають" і як виробники виправдали це. Також читайте про те, чому не всім військовослужбовцям подобається популярність в соцмережах та коли уваги до них буває через край.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.