Авіабомби JSOW можуть бити на відстань до 130 кілометрів, що значно більше, ніж російські бомби
Україна може отримати від Сполучених Штатів "розумні" авіаційні бомби Joint Standoff Weapon (JSOW), які призначені для використання на винищувачах F-16. Бомби можуть передати Збройним силам України у рамках нового пакета військової допомоги вартістю 375 мільйонів доларів. Вони можуть бити на відстань до 130 кілометрів.
Про це пише видання Politico. Зазначається, що JSOW дадуть величезну перевагу українським військам, хоча це й не далекобійні ракети, дозволу на використання яких вимагає Україна. JSOW дозволять українській авіації завдавати сильніших ударів по окупантам зі значно безпечніших відстаней.
Дальність американських авіабомб складає 70 миль (понад 130 кілометрів). Жодна російська керована авіабомба такої дальності не має, якщо не враховувати бомбу-ракету "Грім-Е1".
"Нові ракети, хоч і не мають такої дальності, про яку просив Київ, все ж дадуть українським льотчикам нову потужну зброю, оскільки їхні сили борються з наступаючими російськими військами на сході країни, де українські війська повільно втрачають позиції. Діапазон понад 70 миль дозволить пілотам триматися якомога далі від лінії фронту та російської протиповітряної оборони, що дасть Києву новий спосіб націлитися на оборону росіян та фронтові склади зброї, ускладнюючи операції для російських сил", – пише видання.
При цьому зазначимо, що США та Велика Британія, скоріше за все, найближчим часом нададуть Україні дозвіл на удари далекобійними ракетами по Росії. Проте зроблено це буде непублічно, а поширюватися дозвіл буде тільки на застосування ракет Storm Shadow. Непублічність потрібна для збереження фактору несподіванки для росіян.
Сполучені Штати за підсумками зустрічі прем'єр-міністра Британії Кіра Стармера та президента США Джозефа Байдена відмовили Україні у дозволі на удари по Росії далекобійним озброєнням. Києву все ще заборонено використовувати ракети ATACMS та Storm Shadow для ударів по цілям у глибині РФ. Поки що незрозуміло, чи буде цей дозвіл надано взагалі.
Як пише Reuters, Джо Байден підтвердив, що його адміністрація наразі обговорює питання можливості дозволу Україні на використання далекобійної зброї. Водночас прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що в Кремлі вважають, що Білий дім вже прийняв рішення і воно позитивне.
Нагадаємо, Боррель виступив за те, щоб надати дозвіл ЗСУ бити по всіх військових цілях РФ без винятку. Франція теж схиляється до такого рішення, але офіційно ще не повідомляла.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.